منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۵۳
شناسه خبر: 365050
گروه :خبر
%d9%85%d9%88%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86-1

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ایجاد بانک های آفشور از دو سال و نیم پیش در دستورکار بوده و بزودی مجوزهای آن توسط بانک مرکزی صادر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درحاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد بانک های آفشور در جزیره کیش گفت: از دو سال و نیم پیش در حال پیگیری این مسئله هستیم و با استقبال بسیار خوبی از سوی کشورهای خارجی هم روبرو شدیم.

وی افزود: در این مسیر با طولانی شدن آماده سازی آئین نامه ها توسط بانک مرکزی مواجه شدیم همچنین در مبلغی که بعنوان افزایش سرمایه برای این بانک ها پیشنهاد شده بود رشد زیادی اعمال شده بود و این مبلغ قبلا رقم پایین تری بود اگر چه با تلاش های انجام شده این مبلغ تاحدودی کاهش یافت اما موجب ریزش سرمایه گذاران شد.

مونسان اظهار کرد: هم اکنون چند مراجعه داشتیم که امید است بزودی با صدور مجوز از سوی بانک مرکزی گام های مثبتی در این مسیر برداشته خواهد شد.

وی تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد کیش تأییدیه های لازم را صادر کرده است واگر دوستان دربانک مرکزی هم همراهی کنند این بخش هم به زودی فعال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با فرصت های سرمایه گذاری پس از برجام گفت: نشست هایی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران داخلی و خارجی با حضور شرکت های دولتی و خصوصی در کل کشور و جزیره کیش برگزار شده و در بخش اقتصادی این نشست هاا اتفاقات خوبی نیز رخ داده است.

وی ادامه داد: با ارتباطات اقتصادی خوبی که امروز در کشورایجاد شده و شروعی برای رشد اقتصادی است، شرایط بسیار متفاوت شده و سعی شده است که فرصت های سرمایه گذاری موجود در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته و آن ها با فضای فرصت های سرمایه گذاری آشنا شوند.

مونسان با اشاره به اینکه اشکالاتی در بخش بانکی برای سرمایه گذاری وجود دارد اما دولتمردان در تلاش برای مهیا ساختن فضای لازم هستند اظهار کرد: مناطق آزاد به واسطه شرایط مناسبی که دارند می توانند بسترهای خوبی برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی باشند.

وی با بیان بخشی از قوانین تسهیل کننده شرایط سرمایه گذاری در مناطق آزاد و به خصوص جزیره کیش افزود: در جزیره کیش مالکیت صد درصد شرکت های خارجی،  مدیریت یکپارچه، آزادی ورود و خروج ارز به میزان دلخواه، آزادی مبادلات ارزی در با دیگر مناطق آزاد بدون محدودیت، معافیت های مالیاتی، تسریع در دریافت مجوزهای فعالیت اقتصادی، واگذاری زمین به نرخ حمایتی به صنایع تولیدی به خصوص گردشگری از جمله بسترهای مناسب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

مونسان تاکید کرد: به دلیل تمرکز مدیریت بروکراسی اداری در جزیره کیش نسبت به سرزمین اصلی بسیار تسهیل شده و سرمایه گذار برای دریافت مجوز تنها با یک سازمان در ارتباط بوده و در اینده نزدیک با الکترونیکی شدن مسیرهای دریافت مجوز این روند سرعت بیشتری خواهد یافت.

هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس 2016)، از 10 تا 13 آبان در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش در حال برگزاری است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت