منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
شناسه خبر: 365091
گروه :خبر
photo0224

جهادگر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد:دولت و مسئولین باید توجه ویژه ای به کشاورزان و روستاییان داشته باشند تا این افراد بتوانند در روستاهای خود به فعالیت های اقتصادی و تولیدی ادامه دهند.

موسی دیوان زاده، کارآفرین بشاگردی در زمینه کشت داربستی گوجه فرنگی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به شروع فعالیت خود در کشت داربستی گوجه فرنگی گفت: از سال 94 مشغول به فعالیت کشت داربستی شده ام و دلیل ورود در این عرصه کاری به دلیل  بیکاری و کارآفرینی برای خود و دیگر اعضای خانواده مان بوده است.

وی افزود: با توجه به نداشتن اطلاعات دقیق و جامعه از کشت داربستی در سال گذشته هیچ سود و برداشتی نداشته ایم و با ضرر و زیان های مواجه شدم.

جهادگر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: با توجه به وام های طرح اقتصاد مقاومتی که دریافت کرده ایم دارای مبلغ پایین ولی با اقساط بالای است این موضوع مشکلی برای وام گیرنده شده است .

وی افزود: امسال با توجه به شرایط که داشته ایم حدود 8 هکتار از اراضی خود را زیر کشت سنتی گوجه قرار داده ایم و هم اکنون سه نفر مشغول به فعالیت هستند.

کارآفرین بشاگردی تصریح کرد: با زیر کشت قرار دادند وجود شرایط سختی کم آبی و هزینه بالای کشت و کار به امید این هستیم که امسال نسبت به سال گذشته موفق باشیم.

وی افزود:مسئولین باید توجه ویژه ای به کشاورزان داشته باشند با وجود همه سختی ها و مشکلاتی را با جان دل می خرند تا موقع بارورشدن بتوانیم به راحتی و قیمت مناسب به بازار عرضه کنیم اما چنین نیست در زمان فروش محصولات با کسادی بازار برمی خوریم.

جهادگر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: روستاییان در جامعه می توانند در اقتصاد مقاومتی موفق ترباشند اما در صورتی که شرایط را برای این قشر فراهم سازند.

دیوان زاده خاطرنشان کرد:حمایت و برنامه ریزی دولت برای کشاورزان و روستاییان باعث می شود تا که دیگر جوانان روستایی به شهرها مهاجرت نکنند و زمانی که افراد با بیکاری در روستاهایشان مواجه می شوند مجبور به کوچ از شهر و دیار خود می شوند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد