منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۸
شناسه خبر: 206622
گروه :خبر
13930826000093_PhotoA
 

اظهارات جدید رئیس‌ پارلمان لبنان درباره «امام موسی صدر»

ایتالیا حکم اشتباه درباره امام موسی صدر را پس گرفت

رئیس پارلمان لبنان در خصوص پیگیری پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر و همراهانش گفت دستگاه قضایی ایتالیا حکم اشتباه سابقش درباره این پرونده را پس گرفته و اذعان کرده جنایت ربایش در خاک لیبی انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «نبیه بری» رئیس پارلمان امروز پنجشنبه در خصوص پیگیری پرونده امام موسی صدر و همراهانش گفت که اتفاق مهمی در این خصوص افتاده است.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «النشره» لبنان، بری گفت: دستگاه قضای ایتالیا از حکم اشتباه خود در سال 2005 بازگشته است. دادگاه در سال‌های 1979 و 1982 تأکید کرده بود که امام موسی و همراهانش وارد «رم» نشده‌اند و در حالی که رد پای معمر القذافی و سیلویو برلوسکونی نخست‌وزیر سابق ایتالیا و فشار آنان در حکم سال 2005 مشهود بود، اعلام کرد که شرایط احتمال ورود امام موسی به رم، مبهم است.

این سیاستمدار لبنانی افزود: در پی این مسئله، و پس تلاش‌های وکلای خانواده امام موسی صدر در لبنان و رم و با پیگیری شخصی ما در جزئیات، خانواده ایشان خواستار آغاز دوباره تحقیقات در دسامبر سال 2014 (دی‌ماه 1393) شد و در این خصوص ادله و اسنادی را ارائه دارد که اشتباه بودن حکم سال 2005 را ثابت می‌کرد و خواستار بازپسگیری این حکم بود.

بری افزود: در ستاریخ 20 ژوئیه امسال (2015) حکم قاضی تحقیق در رم صادر شد و در آن آمده است که «بعد از پایان دوره دیکتاتوری سرهنگ قذافی، کشور لیبی تحقیقاتی در ارتباط با تحقیقاتی انجام داد که در لبنان انجام شده بود و به این نتیجه رسید که جنایت محروم کردن (امام موسی) از آزادی، در خاک لیبی صورت گرفته است».

سید موسی صدر معروف به امام موسی صدر (متولد 14 خرداد 1307 در قم)، مرجع دینی و سیاسی شیعیان است که پس از هجرت از ایران به لبنان، مجلس اعلای شیعیان لبنان را تأسیس کرد و رهبری فکری و سیاسی شیعیان این کشور را عهده‌دار شد. او در میان شیعیان به «امام موسی صدر» مشهور است.

او در 9 شهریور 1357، طی سفری رسمی به لیبی به دعوت معمر قذافی، ناپدید شد و تاکنون اطلاع قطعی از زندگی یا درگذشت او در دست نیست و همچنان سرنوشت او و همراهانش نامشخص است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی