منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۰
شناسه خبر: 179569
گروه :خبر
image231990

اوکلاهاما نخستین ایالت آمریکاست که در آن کشتن محکومان به اعدام با گاز نیتروژن مجاز است. روش‌های زجرآور برای اجرای حکم اعدام در این کشور موجی از اعتراضات ملی و بین‌المللی را برانگیخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اوکلاهاما نخستین ایالت آمریکاست که در آن کشتن محکومان به اعدام با گاز نیتروژن مجاز است. روش‌های زجرآور برای اجرای حکم اعدام در این کشور موجی از اعتراضات ملی و بین‌المللی را برانگیخته است.

مری فالین، فرماندار جمهوری‌خواه ایالات اوکلاهاما قانونی را امضا کرد که اعدام با گاز نیتروژن را مجاز می‌داند. این قانون پیشتر به تصویب پارلمان ایالتی رسیده بود که اکثریت آن در اختیار جمهوری‌خواهان است.

البته اعدام به این روش در صورتی اجرا خواهد شد که کشتن فرد محکوم از راه تزریق سم امکان‌پذیر نباشد یا دادگاهی به دلیلی مشخص این روش اعدام را تعیین کرده باشد.

مدافعان حقوق بشر در سال‌های اخیر به روش‌های زجرآور اعدام در ایالات متحده اعتراض کرده بودند. آخرین نمونه این گونه اعدام در ایالت اوکلاهاما در آوریل سال گذشته روی داد. فردی به نام کلیتون لوکت پس از تزریق سم حدود ۴۳ دقیقه با مرگ کلنجار می‌رفت. علت این امر، داروی بیهوشی جدیدی بود که به لوکت تزریق کرده بودند.

این اتفاق باعث شد که رئیس جمهور آمریکا اجرای احکام اعدام را به‌طور موقت ممنوع کند.

بیشتر بخوانید: جوخه‌های اعدام در ایالت یوتای آمریکا احیا شد

در حال حاضر مسئولان قضایی ایالت اوکلاهاما اجازه اعدام محکومان را ندارند. دادگاه عالی این ایالت هنوز در باره اعدام به روش تزریق سم، حکم نهایی را صادر نکرده است.

 

از دسامبر ۲۰۱۳ ذخیره داروی مرگ (تیوپنتال) در آمریکا تمام شده است

اعدام در ایالت‌های گوناگون

در ایالت‌های آمریکا قانون واحدی در رابطه با شیوه اجرای حکم اعدام وجود ندارد. ۱۸ ایالت حکم اعدام را لغو کرده‌اند و در برخی دیگر نیز بحث در این باره ادامه دارد.

در سال‌های اخیر در بسیاری از ایالت‌هایی که حکم اعدام صادر می‌شود، کسی اعدام نشده است.

بیشتر بخوانید: صف‌آرایی مخالفان و موافقان اعدام متهم بمب‌گذاری بوستون

از دسامبر ۲۰۱۳ ذخیره داروی مرگ (تیوپنتال) در آمریکا تمام شده است. اداره مربوطه در آمریکا برای تهیه موادی که در تولید این دارو به کار می‌روند دچار مشکل شده، زیرا برخی شرکت‌های داروسازی اروپایی از ارسال این مواد خودداری می‌کنند.

بر اساس آخرین نظرسنجی که توسط موسسه گالوپ صورت گرفت، حدود ۶۳ درصد آمریکایی‌ها با حکم اعدام موافق هستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان