منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۶
شناسه خبر: 253690
گروه :خبر
13940404000145_PhotoA

بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور با بیان اینکه حداقل باید برای تبرئه خود واکنش شدیداللحنی نسبت به گزارش آژانس نشان می‌دادید، اعلام کرد اگر قرار است داوری آژانس درباره برجام مانند گزارش اخیرش باشد، بدا به حال مردم!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان با اشاره به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیرامون فعالیت هسته‌ای ایران، اعلام کرد: بخش‌هایی از این گزارش مفتضح اتهاماتی بدون مدرک را متوجه شما و آقایان ظریف و صالحی که در برهه‌های مختلف در پرونده هسته‌ای دارای مسئولیت بوده‌اید می‌کند؟ شما حضرات بزرگوار لااقل برای تبرئه خود نیز می‌بایستی واکنشی قاطع و شدیداللحن در قبال این گزارش می‌گرفتید.

در ابتدای این نامه آمده است: قصه‌ پرغصه‌ امروز پیامد بیش از 2 سال مذاکره با شیطان در سایه تهدید به امید رسیدن به نتیجه برد-برد با منطق توافق به هر قیمتی است. در طول این 2 سال شاهد انفعال و عقب‌نشینی از حقوق ملت ایران در دستگاه دیپلماسی دولت موسوم به اعتدال در بزنگاه‌های متعدد از بیم ضربه خوردن به مذاکرات هسته‌ای و در مقیاسی بزرگ‌تر خدشه وارد شدن به سیاست تنش‌زدایی جریان نئولیبرال بوده‌ایم. از سوی دیگر طرف غربی نیز در دشمنی کم نگذاشته و حسابی اصحاب مذاکره را روسفید کرده است.

این تشکل دانشجویی با اشاره به نادیده گرفته شدن شروط مقام معظم رهبری درباره برجام توسط برخی مسئولین، تصریح کرد: تعهدهای کتبی رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه‌ اروپا که گرفته نشد؛ این هم از مختومه شدن پرونده PMD با تثبیت اتهام بی‌پایه و اساس آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای کشور! بر اساس پیش‌نویس گزارش مدیرکل آژانس انرژی اتمی که با تعریف و تمجیدهای فراوان همکارانتان مواجه شده ایران تا سال 1382 شمسی به‌طور ساختارمند تلاش داشته که به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. پذیرفتن این اتهام یعنی پذیرفتن دروغی که تمام این سال‌ها تلاش داشتیم تا دروغ بودن آن را به جهانیان ثابت کنیم.

در بخش دیگری از از این نامه خطاب به روحانی آمده است: وجدان خود را قاضی قرار دهید و از خودتان بپرسید آیا به این رویه‌ شما و همکارانتان جز توجیه کردن اقدامات حریف، عنوان دیگری می‌توان اطلاق کرد؟ آیا حقیقتاً دغدغه‌های امام مسلمین دغدغه‌ شما و دوستانتان نیز هست؟ جواب این سؤال اما برای ما روشن است اگر این دغدغه‌ها مطرح بود که رهبر انقلاب خطوط قرمز نادیده گرفته‌شده خود در جریان مذاکرات هسته‌ای را بار دیگر در قالب شروط برجام مطرح نمی‌کردند. چرا به‌ جای واکنشی درخور به گزارش تماماً سیاه یوکیا آمانو مدیرکل آژانس آقای عراقچی این گزارش را بیش‌تر سفید می‌داند تا سیاه؟ اساساً سؤال ما این است که در چه حالتی ممکن بود شما گزارش مقرر آژانس را رد کرده و محکوم کنید؟

بسیج دانشجویی دانشگاه شریف خطاب به روحانی با تأکید بر اینکه بخش‌هایی از این گزارش مفتضح اتهاماتی بدون مدرک را متوجه شما و آقایان ظریف و صالحی که در برهه‌های مختلف در پرونده هسته‌ای دارای مسئولیت بوده‌اید می‌کند؟ اعلام کرد: شما حضرات بزرگوار لااقل برای تبرئه خود نیز می‌بایستی واکنشی قاطع و شدیداللحن در قبال این گزارش می‌گرفتید. گزارشی که با قطعنامه‌ شورای حکام مبنای قرائت این نهاد از برنامه هسته‌ای ایران قرار می‌گیرد؛

در ادامه این نامه تصریح شده است: اما بالعکس شاهد آن بودیم که این قضیه را نیز همانند دیگر دستاوردهای خیالی از جمله توافق ژنو –که موجب تسلیم قدرت‌های بزرگ شد- و یا توافق وین- پیروزی 3 بر 2- به کارنامه‌ خود اضافه کردید. از نظر ما مهم نیست که اتهام متوجه کدام دولت و کدام شخص است؛ مهم این است که آبروی جمهوری اسلامی به مذبح کشیده شده ولی حتی اگر جناحی به مسائل نگاه کنید بازهم این گزارش بسیار سیاه و به ضرر شماست.

در بخش دیگری از این نامه خطاب به رئیس جمهور اعلام شده است: مردم در 24 خرداد 92 به وعده شما یعنی چرخیدن توأمان چرخ سانتریفیوژ و چرخ زندگی خود رأی دادند. این وعده که هیچ؛ لااقل با انفعال خودتان به تأیید اتهام تلاش جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای رسمیت نبخشید! این بود مختومه شدن پرونده PMD؟ اگر داور برجام این آژانس و توجیه‌کننده اقدامات آژانس شمایید بدا به حال ما مردم! چرا امنیت ملی را بازیچه‌ اهداف سیاسی و جناحی می‌کنید؟ توجه دارید که دسترسی‌های گسترده و بی‌سابقه به اماکن و مواد دوگانه‌ نظامی و غیرنظامی که در این گزارش از ایران خواسته‌شده است امنیت ملی ما را در معرض فجایع جبران‌ناپذیری قرار می‌دهد؟

این تشکل دانشجویی با بیان اینکه اجرای برجام به هر قیمتی در فضای کنونی تنها برای پر نشان دادن دست خالی دولت در حوزه معیشت مردم در آستانه‌ انتخابات است، اعلام کرد: به این امید که با این عقب‌نشینی‌ها کدخدا و همراهانش با ما راه بیایند و گشایشی در حوزه‌ی تحریم‌ها حاصل گردد که این آرزو نیز با کارنامه‌ سیاه آن‌ها در عهدشکنی‌ها و خباثت‌های دیگرشان خصوصاً در این دو سال بعید است که به واقعیت تبدیل شود.

در ادامه این نامه آمده است: به‌جای آن‌که اقتصاد مقاومتی را لقلقه‌ زبان خودتان کنید اقداماتی اساسی انجام دهید تا مجبور نباشید نگاهتان را به دست دشمن خیره کنید. از ظرفیت اصلی بالقوه‌ کشور یعنی انبوه جوانان تحصیل‌کرده و نیروی انسانی کارآمد استفاده کنید که متأسفانه امروز در سایه‌ بی‌تدبیری و غفلت مسئولین بخش کثیری از آن‌ها یا بیکارند و یا در مشاغلی غیر مرتبط با حوزه‌ تخصصشان در حال امرارمعاش‌اند.

در پایان این نامه آمده است: تاکنون به خاطر دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی مدال‌های زیادی از شما و هم‌قطارانتان نظیر افراطی و بی‌سواد و … دریافت کرده‌ایم؛ ازاین‌پس هم ابایی از این اتهامات نداریم و از هیچ اقدامی برای روشنگری و بصیرت بخشی کوتاهی نخواهیم کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر