منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
شناسه خبر: 253722
گروه :خبر
13940813000910_PhotoA

سخنگوی قوه قضاییه گفت: آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان است و اینکه فردی گفته «نمی‌دانم آقای جنتی تصمیم می‌گیرند یا خود مردم» به عبارتی توهین و افترا به ایشان است و در اینجا چون توهین به مقامات به سبب کاری که انجام می‌دهند شده، مدعی‌العموم می‌تواند ورود پیدا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه امروز در هشتاد و نهمین نشست خبری در خصوص آخرین وضعیت متهمان پرونده دکل نفتی گفت: هنوز کیفرخواستی صادر نشده است، دو نفر در بازداشت هستند و بقیه با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

خبرنگاری در خصوص پرونده تخلفات شهرداری از اژه‌ای سوال کرد که وی در پاسخ به این سؤال گفت:‌ در طول دوره‌های مختلف یکی از جاهایی که سازمان بازرسی و سایر دستگاه‌های نظارتی عملکرد آن را بررسی کرده‌اند، شهرداری است.

وی افزود: شهرداری پرونده‌های زیادی داشته که گاهی مالی، گاهی غیرمالی و گاهی شکایت مدعی العموم بوده، مگر می‌شود شهرداری با این عرض و طول شاکی نداشته باشد.

خبرنگار دیگری در خصوص فشارهای وارده به شورای نگهبان در آستانه انتخابات سؤال کرد، که اژه‌ای گفت: این فشارها همیشه بوده، اما شورای نگهبان نشان داده تحت‌تأثیر فشارهای سیاسی قرار نمی‌گیرد.

وی گفت: اگر شورای نگهبان کوتاه بیاید، حق مردم ضایع می‌شود و اگر افرادی که صلاحیت‌شان تأیید نشده رأی بیاورند، نشان‌دهنده تضییع حقوق مردم است.

اژه‌ای اظهار داشت: شورای نگهبان تحت تأثیر این فشارها قرار نمی‌گیرد، در صورتی که این فشارها خلاف شرع و قانون باشد، جرم تلقی شده و قوه قضائیه برخورد می‌کند، اگر غیر از این باشد، شورای نگهبان پاسخ می‌دهد.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: من یک صحبتی می‌کنم از آقایی که این صحبت من به نقل از یکی از رسانه‌هاست. در این رسانه این آقا گفته بود که مردم نمی‌دانند آقای جنتی تصمیم می‌گیرد یا خود مردم. به نظر من این حرف یک توهین به شورای نگهبان است.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه آیت الله جنتی شخصاً تصمیم نمی‌گیرد، گفت: تصمیم‌ها را جمع شورای نگهبان می‌گیرند و به نظر من حرف این آقا یک توهین به شورای نگهبان است و از نظر من جرم تلقی می‌شود.

آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان است و این حرف به عبارتی توهین و افترا به ایشان است و در اینجا چون توهین به مقامات به سبب کاری که انجام می‌دهند شده، مدعی‌العموم می‌تواند ورود پیدا کند.

اژه‌ای گفت: اگر من در مقام دادستان بودم حتماً این آقا را تحت تعقیب می‌دادم اما ممکن است دادستان نظر من را نداشته باشد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است