منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۱۴
شناسه خبر: 223539
گروه :خبر
13921113000580_PhotoA

امام جمعه مشهد گفت: اگر الگوی سیاستمداران ما شهدای دفاع مقدس باشند، دیگر آمریکا نمی‌تواند عربده بکشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در حرم مطهر رضوی که با حضور گسترده زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برگزار شد،‌ اظهار کرد: عید قربان عید لقاءالله است و لقاءالله با دو حرکت جنگ با دشمنان خدا و بریدن از غیر خدا محقق می‌شود.

وی افزود: حضرت ابراهیم (ع) در مقام لقاءالله مورد خطاب قرار گرفت و این مقام در حالتی برای ایشان محقق شد که اول با دشمن خدا شیطان مبارزه و به طرف آن سنگ پرتاب کردند و در مرحله دوم حضرت ابراهیم(ع) در قربانی فرزند از غیر خدا گریخت و این دو مسیر را ما نیز باید طی کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: قربانی در روز عید قربان یک نماد است و با این عمل در واقع هوای نفسانی، گرایش‌های مقام‌پرستی و زندگی مادی را سر می‌بُریم و این‌یک نمایش در راه خداوند است.

علم‌الهدی تبیین کرد: امسال عید سعید قربان همزمان با سالگرد دفاع مقدس همزمان شده است که دفاع مقدس بزرگ‌ترین نماد آن قربانی و قربانی‌کردن برای ذات پروردگار بود.

امام‌ جمعه مشهد با اشاره به استخراج گنج هشت سال دفاع مقدس، گفت: استخراج گنج هشت سال دفاع مقدس با الگوگیری از رزمندگان در دفاع مقدس است و هرچقدر بهتر بتوانیم از شهدا، رزمندگان و فداکاران در عرصه دفاع مقدس الگوبرداری کنیم به همان مقدار گنج دفاع مقدس را استخراج کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی جوانی قبل از اینکه بر روی مین قرار گیرد تا راه را برای دیگر رزمندگان باز کند، برمی‌گردد و می‌گوید پوتین‌های من از بیت‌المال است و شاید کسی دیگر از آن استفاده کند و با پای‌ برهنه بر روی مین می‌رود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر الگوی جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس را سیاستمداران ما در قوه مجریه و مقننه داشته باشند دیگر آمریکا نمی‌تواند پارس کند و دیگر نجات تحریم و کنار زدن تحریم مبدأ سیاست‌گذاری برای برخی مسئولان قرار نمی‌گیرد تا برای دستیابی به آن به هر گونه‌ای به آمریکا دست بدهند و آمریکا نیز دیگر نمی‌تواند عربده بکشد که گزینه نظامی روی میز است.

علم‌الهدی توضیح داد: دو سال است که الگو، مؤلفه و راهکارهای اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری  ارائه‌ شده و باید در یک تابلو نمایش دهیم تا مورد توجه جوانان و مردم قرار گیرد.

امام‌ جمعه مشهد تأکید کرد: دشمن می‌خواهد این سرمشق‌های دینی را از جلوی جوانان ما بردارد و نمی‌خواهد باور کردن خدا و معاد در جوانان ما رسوخ کند.

وی در پایان یادآور شد: آمریکا می‌خواهد سفره دین را از پیش روی جوان ما جمع کند و برخی نیز با ترویج عرصه‌های بی‌بندوباری به نام ترویج هنر و با فیلم‌های مضر در این مسیر گام برمی‌دارند و دشمن با ماهواره در منازل، قرآن را مورد هدف قرار داده و اگر قرار شد این عرصه توسعه یابد و مردم غیرت دینی نداشته و مسئولان هم توجهی به بی‌بندوباری نداشته باشند دیگر شاهد آن رزمنده هشت سال دفاع مقدس در جوانان نسل سوم انقلاب اسلامی نخواهیم بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی