منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۱
شناسه خبر: 291858
گروه :خبر
هاشمی تختی

هاشمی تختی با اشاره به موضوعات الحاق و حواشی آن در دولت‌های گذشته ، گفت: به نظر می‌رسد الحاق چند روستای غربی هرمزگان به استان فارس منطقی نباشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،هاشمی تختی نماینده منتخب حوزه مرکزی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: موضوع الحاق چند روستای غربی استان هرمزگان به استان فارس در زمان استانداری من هم مطرح بود که به دلیل اینکه این الحاق منطقی نبود به مدیران کشور اعلام کردم چنانچه این تصمیم منطقی باشد آن را می‌پذیریم.

 

وی با اشاره به دلایل مطرح شده توسط دولت‌های گذشته گفت: یکی از مهمترین دلایلی که دولتمردان در آن زمان مطرح می‌کردند موضوع توسعه این مناطق بود که ما هم در جواب اعلام کردیم چنانچه اعتبار توسعه آن مناطق در اختیار استان قرار بگیرد حتماً برای توسعه مناطق غربی استان برنامه‌ریزی می‌شود.

 

 

نماینده منتخب مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر و تا حصول نتیجه ارزیابی‌ها انتزاع متوقف شده است اما از نظر ما الحاق بخش‌هایی از هرمزگان به استان فارس تصمیم درستی نبوده و نیست و چنانچه تصمیم به الحاق منافع مردم و نظام را تأمید کند آن را می‌پذیریم.

 

 

موضوع الحاق ۵ روستای سروباش، اکبری، تنبو شمالی، تنبو جنوبی و فارسی چندی است در رسانه‌ها و فضای مجازی با واکنش‌های متعددی از سوی مردم هرمزگان و برخی نمایندگان استان فارس مواجه شده است و چندی پیش استاندار فارس در دیدار با هیأتی ژاپنی استفاده از منابع و موقعیت ساحلی شدن استان فارس را یکی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری این استان عنوان کرده بود.

 

همزمان با آغاز فعالیت‌های تبلیغات انتخاباتی موضوع الحاق به مستمسکی برای نمایندگان مجلس قبلی در هرمزگان و فارس تبدیل شد و هر کدام از آنها موضوع الحاق و جلوگیری از انتزاع را نمونه‌ای از قدرت دیپلماسی خود عنوان می‌کردند و در گزارش عملکردهای خود آن را مطرح می‌نمودند.

 

 

حالا و پس مشخص شدن ترکیب نمایندگان استان هرمزگان در مرکز و شرق و نیز جنوب استان فارس باید دید این زور آزمایی به کجاها ختم خواهد شد و آیا می‌توان به موضوع منطقی و کارشناسی الحاق و عدم آن در فضای کنونی کشور امیدوار بود یا خیر.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است