منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
شناسه خبر: 252510
گروه :خبر
13921204000119_PhotoA

طبق جدیدترین نظرسنجی‌هایی که امروز منتشر شد، اکثر شهروندان آمریکا و اروپا معتقدند که نظرات آنها در تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی نادیده گرفته می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، طبق نتایج یک نظرسنجی که توسط موسسه نظرسنجی انگلیسی « Populus» برای اسپوتنیک انجام شده بود، 56 درصد از مردم اروپا و آمریکا موافقند که هیچ نفوذی در تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی ندارند و در این زمینه نادیده گرفته می‌شوند.

این نظرسنجی که روز پنجشنبه (امروز) منتشر شده است، حکایت از آن دارد که 57 درصد از آنهایی که از اروپای غربی و 60 درصد از آنهایی که از اروپای شرقی در این نظرسنجی شرکت کرده‌ بودند، بر این باورند که نظر آنها در سیاست خارجی نادیده گرفته می‌شود و در این زمینه از آنها ابراز نظر نمی‌کنند.

60 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از اروپای شرقی و 57 درصد از مردم اروپای غربی در پاسخ به سوال «افراد عادی در کشور شما چه تأثیری بر سیاست خارجی دارند؟» اعلام کردند که افکار عمومی بر تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی نفوذ و تأثیر ندارد. به طور میانگین، تنها حدود 5 درصد از پاسخ‌دهندگان در اروپا معتقدند که نظر آنها در تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی تأثیر دارد.

این نظرسنجی به تفکیک به این گونه است، 83 درصد از مردم بلغارستان بر این باورند که نظر آنها در روابط خارجی کشورشان نادیده گرفته می‌شود و آلمان‌ها در جایگاه بعدی قرار دارند به طوریکه 65 درصد از مردم آلمان و 63 درصد مردم لهستان چنین نظری دارند. در انگلیس 55 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقدند که نظر آنها در تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی نادیده گرفته می‌شود و 46 درصد از مردم جمهوری‌ چک چنین نظری دارند.

این نظرسنجی که در بین مردم آمریکایی نیز صورت گرفته، حکایت از آن دارد که 41 درصد از مردم این کشور معتقدند که در سیاست خارجی و تصمیم‌گیری‌هایی که در اینباره اتخاذ می‌شود نقشی ندارند و 38 درصد معتقد بودند تأثیرگذاری و نفوذ اندکی در این زمینه دارد و 14 درصد معتقدند که در تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی آمریکا تأثیر‌گذاری چشمگیری دارند.

این نظرسنجی در بین روزهای 25 سپتامبر تا 15 اکتبر انجام شده است و یکهزار نفر در هریک از کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، بلغارستان، مجارستان، لهستان و جمهوری چک در آن شرکت کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است