منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۵
شناسه خبر: 256224
گروه :خبر
3829073_445

سرویس چند رسانه ای هرمز از باشگاه خبرنگاران جوان:بیشتر اپلیکیشن‌های اندرویدی موجود در گوشی شما اطلاعاتی را به صورت مخفی از شما و بدون اطلاعتان ارسال می‌کنند.

شنیدن اینکه بسیاری از اپلیکیشن‌های اندرویدی موجود، اطلاعات زیادی را به صورت مخفی ارسال می‌کنند زیاد هم تعجب آور نیست اما این موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانید این اطلاعات ارسالی چندان هم دارای ارزش زیادی نیستند.

پژوهشگران موسسه تکنولوژی ماساچوست MIT با بررسی ۵۰۰ اپلیکیشن برتر و محبوب اندروید به این نتیجه رسیده اند که بسیاری از اطلاعات مخفی که توسط این اپلیکیشن ها ارسال و یا دریافت می‌شود، کاملاً غیر ضروری است و تنها ترافیک را مشغول به خودش می‌کند.

به عنوان مثال در اپلیکیشن بارکد خوان Walmart، هنگامی که شروع به اسکن یک بارکد می‌کنید این این اپلیکیشن در حال ارسال اطلاعات به صورت مخفی به Ebay است و حتی اگر شما این ارتباط را قطع کنید نیز تاثیری نخواهد داشت.

از ۴۸ برنامه ای که به وسیله MIT اصلاح و ویرایش شده اند، ۳۰تای آنها عملاً از نسخه های رسمیشان قابل مقایسه نبودند و تنها این نبود تبلیغات در این اپلیکیشن‌ها بود که آنها را از نسخه های رسمی متمایز می‌کرد.
3829073_445
البته این بدان معنا نیست که این اطلاعات سری و یا جاسوسی هستند، درواقع باید در استراتژی گوگل برای رسیدن به دلیل این ارسال‌ها کنکاشی کرد. درواقع بسیاری از این دست مسائل در پلتفرم iOS نیز دیده می‌شود. خیلی از مواقع این داده ها می‌توانند به اجرای هرچه بهتر و موثرتر یک اپلیکیشن کمک شایانی را انجام دهند. به عنوان مثال در مواقعی که محتوا در شرایطی که ارتباط با اینترنت قطع می‌شود، این محتوی باید واکنشی را نشان دهد و برنامه به اجرای خود ادامه دهد.

تنها مسئله ای که در ارتباط با ارسال داده های مخفی باقی ‌میماند این است که در این اپلیکیشن ها به کاربر گفته نمی شود که دلیل این ارتباطات چه چیزی است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی