منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۳
شناسه خبر: 191557
گروه :خبر
13931111000705_PhotoA

کشورهای عضو اوپک طی نشست نیم سالانه خود در وین، سقف تولید ۳۰ میلیون بشکه در روز را تغییر ندادند و همین امر قیمت نفت را در معاملات روز جاری کاهش داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در نشست اخیر سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، تصمیم وزرا و نمایندگان کشورها بر این شد که سقف تولید برای 6 ماه‌ آینده و تا برگزاری نشست بعدی این سازمان تغییر نکند.

این تصمیم در حالی است که مازاد عرضه همچنان در بازار جهانی نفت وجود دارد و همین امر مدت هاست که قیمت نفت را پایین نگه داشته است.

اعضای این سازمان که در حال حاضر حدود یک سوم نفت مورد نیاز جهان را تأمین می کنند با هدف حفظ سهم خود از بازار جهانی از یک سو و همچنین فشار بر تولید  نفت پرهزینه شیل آمریکا از سوی دیگر سقف تولید خود را طی ماه های گذشته و ماه‌های آینده تغییر نداده و نخواهند داد.

این تصمیم اوپک قیمت نفت را طی ساعت‌های گذشته کاهش داده است، به طوری که در حال حاضر این دیدگاه در بازار جهانی وجود دارد که حضور مازاد عرضه همچنان در سطح جهان ادامه خواهد داشت.

کارشناسان معتقدند، این اقدام اوپک در راستای ضربه زدن به تولید کنندگان نفت شیل و همچنین نفت آب های عمیق که به دلیل هزینه بالای تولید آنها نیازمند قیمت بالای نفت هستند، صورت می‌گیرد.

در این نشست وزرای نفت کشورهای عضو اوپک اعلام کردند که قیمت نفت بشکه‌ای حدود 75 تا 80 دلار برای آنها مطلوب بوده و می تواند به این کشورها در زمینه تأمین مخارج و بودجه خود کمک کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی