منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
شناسه خبر: 228912
گروه :خبر
52

مجری طرح پرورش شتر مرغ سیریک گفت: اولین واحد پرورش شتر مرغ استان هرمزگان سال گذشته در شهرستان سیریک با سرمایه گذاری یک میلیارد ریال بخش خصوصی و تسهیلات اقتصاد مقاومتی شروع به فعالیت کرد هم اکنون در آستانه تعطیلی قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ وهب حاجی پناه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی افزود:در حال حاضر این واحد پرورش شتر مرغ با مشکلات اساسی عدم تامین و دسترسی آب شرب و برق رسانی مواجع است که به دلیل هزینه های بالا در صورت عدم حمایت مسئولین مربوطه با شکست و تعطیلی حتمی روبرو خواهد شد.

 
این مسئول ابراز داشت : یکی از مهمترین برنامه ها در بحث اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی مردمی کردن ، الگو سازی بخشی از عرصه های اقتصاد مقاومتی، کمک به دولت در اجرای طرح عظیم توسعه بخش کشاورزی، کمک به معیشت خانوارهای روستایی، ترویج و تقویت فرهنگ کار و تلاش ، تولید و کارآفرینی، افزایش سرانه تولید ، ایجاد تعادل و کنترل بازار عرضه و تقاضا است.

 

 
حاجب پناه افزود:تاکنون برای اولین بار در سطح استان 5 پنچ قطعه شتر مرغ با یک فروند لنج از شهرستان سیریک به مقصد کشور عمان صادر شد، که این محموله صادراتی برای کشور بیش از 15 هزار دلار ارز آوری داشته است.

 

 
وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح 30 درصد تسهیلات اقتصاد مقاومتی و 70 درصد از سهم آورده سرمایه گذاری شده است.

 

 
این مسئول یادآور شد: هر شتر مرغ بطور متوسط 100 کیلوگرم وزن ، که در صورت کشتار حداقل 50 کیلوگرم گوشت خالص دارد که هر کیلوگرم گوشت خالص35 هزار تومان در سطح شهرستان و استان بفروش می رسد.

 

 
مدیر جهادکشاورزی سیریک نیز اضافه گرد: شهرستان سیریک بعلت برخورداری از پتانسیل بالا زمینه های اجرای طرح های اقتصادی بسیار خوبی داراست.

 

 
وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان سیریک شهرستانی نوینیاد و تازه تاسیس است هنوز بسیاری از زیر ساخت ها مانند آب و برق که لازمه راه اندازی و ایجاد واحدهای تولیدی است مشکل دارد و در صورت تامین آنها می توان بخش عمده ای از طرح های اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد.

 

 
نکویی ابراز داشت: هدف اصلی از ایجاد طرح ها را اشتغالزایی و رونق اقتصادی در شهرستان است و حمایت از طرح ها تولیدی و اقتصادی با تشکیل کارگروه اقتصادی ، مشاورین اقتصادی بصورت جدی در دستور کار جهادکشاورزی قرار دارد.

 

 
مدیر جهادکشاورزی شهرستان سیریک یادآور شد: از ابتدای سال تا کنون 1400 کیلو گرم گوشت شتر مرغ در شهرستان سیریک تولید و روانه بازار مصرف در شهرستان و استان شده است.

 

 
نکویی اذعان داشت : گوشت شترمرغ در گروه گوشت های قرمز طبقه بندی شده و ارزش غذایی بسیار بالایی برخورداراست، طوری که می توان گفت یکی از کم چرب ترین و سالم ترین نمونه های گوشت قرمز در دسترس است.

 

 

 
وی اضافه کرد: گوشت شترمرغ برای بیماران قلبی – عروقی ، افراد دچار چربی خون بالا و کسانی که دچار چاقی و افراد کم خون و زنان باردار غذای بسیار مناسب است.

 

 

 
انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی