منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۸
شناسه خبر: 255440
گروه :خبر
13940926000234_PhotoA
 

اولین روز ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان

اولین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری پایان یافت+جزئیات

نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز با حضور مسئولان اجرایی در وزارت کشور و فرمانداری‌های مراکز استان‌ها آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز پنج‌شنبه 26 آذر ماه همزمان در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور آغاز شد و تا دوم دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

برپایه این خبر، داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری شخصاً یا بوسیله نماینده خود که کتباً معرفی شده باشد می‌توانند از امروز پنجشنبه 26 /9/ 94 تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 2 /10/ 94 جمعاً به مدت هفت روز در ساعات اداری به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا وزارت کشور مراجعه و با ارائه اصل شناسنامه عکس دار، چهارنسخه تصویر کلیه صفحات شناسنامه و 12قطعه عکس 4×6 ، ضمن تکمیل پرسشنامه اعلام داوطلبی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

همچنین ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از 28 آذر آغاز و تا 4 دی ادامه خواهد داشت.

فعالیت هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری از 21 آذر آغاز شده و فعالیت هیأت‌های اجرایی انتخابات مجلس از 28 آذر آغاز می‌شود، هیات‌های اجرایی پس از پایان مهلت ثبت‌نام ظرف یک دوره زمانی 10 روزه صلاحیت داوطلبان را بر اساس استعلامات مراجع چهارگانه مجلس در قانون انجام می‌دهند.

پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی، بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های نظارت و پس از آن در شورای نگهبان انجام خواهد شد که این روند تا 5 اسفند ادامه خواهد یافت.

تعداد نمایندگان مجلس خبرگان 88 نفر و تعداد نمایندگان مجلس 290 نفر است.

جدول تعداد نمایندگان مجلس خبرگان رهبری

ردیف

نام استان تعداد نماینده ردیف نام استان تعداد نماینده
به عدد به حروف به عدد به حروف
1 آذربایجان شرقی 5 پنج 17 فارس 5 پنج
2 آذربایجان غربی 3 سه 18 قزوین 2 دو
3 البرز 2 دو 19 قم 1 یک
4 اردبیل 2 دو 20 کردستان 2 دو
5 اصفهان 5 پنج 21 کرمان 3 سه
6 ایلام 1 یک 22 کرمانشاه 2 دو
7 بوشهر 1 یک 23 کهگیلویه و بویراحمد 1 یک
8 تهران 16 شانزده 24 گلستان 2 دو
9 چهارمحال بختیاری 1 یک 25 گیلان 4 چهار
10 خراسان جنوبی 1 یک 26 لرستان 2 دو
11 خراسان رضوی 6 شش 27 مازندران 4 چهار
12 خراسان شمالی 1 یک 28 مرکزی 2 دو
13 خوزستان 6 شش 29 هرمزگان 1 یک
14 زنجان 1 یک 30 همدان 2 دو
15 سمنان 1 یک 31 یزد 1 یک
16 سیستان و بلوچستان 2 دو ـ ـ ـ

گفتنی است انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان در هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

براساس قوانین تایید شده داوطلبان می‌توانند در سراسر کشور با مراجعه به ستاد انتخابات کشور و یا فرمانداری مراکز استان‌ها نام‌نویسی کنند.

نخستین داوطلب مجلس خبرگان رهبری نام‌نویسی کرد

حجت‌الاسلام امان‌اله علیمرادی از حوزه انتخابیه کرمان اولین کسی بود که برای ثبت نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در وزارت کشور حضور یافت.

99 درصد مسائل مربوط به انتخابات به نحو احسن انجام شده است

علی پورعلی‌مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به آغاز روند ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: با توجه به راهبرد تعیین شده از سوی وزیر کشور توانسته‌ایم تاکنون 99 درصد مسائل مربوط به انتخابات را حل کنیم.

انتخابات باید پایه‌های جمهوری اسلامی را محکم‌تر کند/ تأکید بر برگزاری انتخابات باشکوه و سالم

رحمانی فضلی وزیر کشور با اشاره به آغاز روند ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان گفت: باید تلاش کنیم که عرصه انتخابات و شکوه ایجاد شده پایه‌های نظام جمهوری اسلامی را محکم‌تر کند.

مشکلی در روند ثبت نام داوطلبان وجود ندارد/در حال رفع اشکالات شورای نگهبان از نرم افزار الکترونیکی هستیم

محمد حسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر بدون مشکل بودن روند ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: شورای نگهبان ایراداتی از نرم افزار برگزاری الکترونیکی گرفته که در حال رفع آنها هستیم.

35 هیات اجرایی انتخابات خبرگان تشکیل شدند/ پیش‌بینی 6 هزار و 435 شعبه اخذ رای در استان تهران

شهاب الدین چاوشی رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه نام‌نویسی داوطلبان نمایندگی انتخابات خبرگان در وزارت کشور و فرمانداری تهران آغاز شده است، گفت: برای انتخابات آتی در اسفندماه حدود 6 هزار و 435 شعبه شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

حضور نخستین داوطلب تهرانی ثبت‌نام مجلس خبرگان در فرمانداری تهران

محمد ابوالقاسمی صبح امروز در فرمانداری تهران به‌ عنوان اولین داوطلب تهران برای ثبت‌نام در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری حضور یافت.

نخستین زن داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان در وزارت کشور حضور یافت

عصمت سوادی به عنوان اولین زن برای ثبت نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری به وزارت کشور آمد.

امتحان اجتهاد از داوطلبان مجلس خبرگان گرفته خواهد شد/ در متن قانون اساسی کلمه‌ای از نظارت بر رهبری نیامده است

آیت الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری پس از حضور در ستاد انتخابات کشور و ثبت نام در دوره آینده  مجلس خبرگان رهبری با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعدادی از داوطلبان برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان امتحان اجتهاد داده اند که اجتهاد تعدادی از آنها توسط شورای نگهبان احراز شده و از کسانی که در شهریور امتحان نداده‌اند،آزمون اجتهاد گرفته خواهد شد.

همه باید قانون را محور حرکت خود در انتخابات قرار دهند/ با تخلفات انتخاباتی برخورد می‌شود

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در حاشیه بازدید خود از فرمانداری تهران، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه باید قانون را محور حرکت خود در انتخابات قرار دهند، گفت: تخلفات انتخاباتی رسیدگی و پیگیری شده و با آنان برخورد می‌شود.

ثبت نام 52 نفر در انتخابات مجلس خبرگان رهبری تا ظهر امروز

در اولین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات خبرگان تا ساعت 11 و 20 دقیقه،52 نفر در سراسر کشور داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری شده‌اند.

بنابراین گزارش، بیشترین آمار  ثبت نام کنندگان مربوط به استان تهران و استان خراسان رضوی است و تاکنون 11 نفر داوطلب نمایندگی حوزه انتخابیه تهران و 11 نفر داوطلب نمایندگی حوزه انتخابیه خراسان رضوی بوده‌اند.

نظارت خبرگان به معنای نظارتی که مجلس بر دولت انجام می‌دهد، نیست

حجت الاسلام علی رازینی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری بعدازظهر امروز پس از ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: نظارت خبرگان به معنای نظارتی که مجلس بر دولت انجام می دهد، نیست و در قانون اساسی نیز چیزی به عنوان نظارت بر رهبری ذکر نشده است.

مزاح دو عضو خبرگان در اولین روز ثبت نام/معروفترین چهره ای که به وزارت کشور آمد/ثبت نام نخستین داوطلب زن در انتخابات مجلس خبرگان

اولین روز ثبت نام از داوطلبان پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری از ساعت 8 صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد که با حاشیه‌هایی همراه بود.

از سحرخیزترین کاندیدای مجلس خبرگان رهبری تا نامزدی که برای حضور احساس تکلیف نمی‌کند

نخستین روز از ثبت‌نام کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حالی رقم خورد که بیشتر نامزدها وزارت کشور را بر فرمانداری تهران ترجیح دادند.

برای ثبت نام به نمایندگی از افراد باید وکالت نامه رسمی وجود داشته باشد

محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: برای ثبت نام به نمایندگی از افراد باید وکالت نامه رسمی وجود داشته باشد.

رایزنی برای استفاده دو منظوره از هیأت‌اجرای خبرگان

عیسی فرهادی فرماندار تهران عصر امروز (پنجشنبه) در حاشیه بازدید از محل ثبت‌نام نامزدهای مجلس خبرگان رهبری در فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران از انتخاب اعضای 4 هزار شعب اخذ رأی تهران از روز شنبه هفته آینده خبر داد.

چه کسانی تاکنون برای نامزدی در مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کردند

 

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی
آذربایجان شرقی محمدتقی پورمحمدی
جواد حاجی‌زاده
آذربایجان غربی سیدمحسن موسوی تبریزی
اردبیل
اصفهان حبیب الله احمدی
البرز
ایلام سید محسن گلپایگانی
بوشهر سید هاشم حسینی بوشهری
تهران سید مهدی دریاباری
سیدرضا ربیعی
ذکرالله اوحدی
عصمت سوادی
سیدمجتبی آیت‌اللهی
سید احمد خاتمی *
محمد ابوالقاسمی
چهارمحال‌وبختیاری
خراسان جنوبی
خراسان رضوی
خراسان شمالی حبیب‌الله مهمان نواز *
خوزستان
خوزستان
عبدالکریم فرحانی
عباس کعبی *
زنجان محمدتقی واعظی *
سمنان
سیستان‌وبلوچستان
فارس
قزوین علی اسلامی *
محمد تاکندی
قم قیاسی
کردستان
کرمان امان‌الله علیمرادی بردسیری
کرمانشاه ذکرالله احمدی
کهگیلویه‌وبویر احمد
گلستان سیدعبدالهادی‌حسینی‌شاهرودی *
گیلان
لرستان
مازندران
مرکزی سید ابوالفضل میرمحمدی *
هرمزگان
همدان علی رازینی *
یزد

 

گزارش ویدئویی فارس از اولین روز ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی