منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰
شناسه خبر: 206024
گروه :خبر

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از حضور اولین جوان ایرانی در مقر سازمان ملل متحد، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمدرضا رستمی در مراسم افتتاحیه گردهمایی سراسری مسئولان جوانان وزارت ورزش و جوانان که بعدازظهر امروز در شهرکرد برگزار شد، به رویکردهای جدید حوزه معاونت ساماندهی اشاره کرد و گفت: اولین محور این است که از رویکرد فردی و روانشناسی خارج خواهیم شد، چرا که نگاه‌های فردی نمی‌تواند کمک موثری در این زمینه داشته باشد.
وی افزود: رویکرد دوم آن است که اساس فعالیت‌های ما در تمام حوزه‌ها به مشارکت نهادمند جوانان به لحاظ کمی و کیفی بیانجامد و به این ترتیب NGOهای جوانان را فعال خواهیم کرد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: رویکرد دیگر افزایش مشارکت بخش خصوصی و عمومی در بحث‌های جوانان و همچنین ارتقای همکاری‌های بین‌المللی در حوزه جوانان است که با پایان حصر بین‌المللی، باید وارد این عرصه شویم.

رستمی همچنین به طراحی برنامه‌های جذاب برای مشارکت جوانان اشاره کرد و گفت: فعال‌سازی ستادهای موثر جوانان در سطح ملی و استانی و همچنین پرهیز از اقدامات نمایشی از دیگر رویکردهای معاونت ساماندهی است.

وی تصریح کرد: در حوزه مشارکت‌های جوانان برنامه‌هایی برای دو سال آینده تدارک دیده شده که ارتقای NGO ها از ۵۰۰ به ۵۰۰۰ NGO، ایجاد انجمن دوستی جوانان با سایر کشورها، طرح موضوع دستیاران جوان، ایجاد پارلمانی ملی و استانی جوانان و واگذاری حداکثری امور به جوانان در سطح استان‌ها از جمله این برنامه‌هاست.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: اشتغال جوانان، بیمه جوانان تا پایان مرداد ماه، ایجاد بانک جوانان، اشتغال جوانان در صنعت بیمه، توانمندسازی حرفه‌ای جوانان در کسب و کار مجازی و ایجاد تعاونی در شهرها و دانشگاه‌ها از جمله برنامه‌ها است.

رستمی افزود: همچنین در بحث فرهنگی و فراغت نیز برگزاری جشنواره ملی و اوقات فراغت، تصویب برنامه‌های ۹ گانه فراغتی، برنامه گفتگوی ملی جوانان در ۱۰ حوزه و فرهنگسازی گفتمان جوانی در صدا و سیما از جمله این برنامه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه امروز از جشنواره ملی بازی‌های الکترونیک رونمایی خواهد شد، تصریح کرد: رونمایی از اتاق فکر جوانان نیز امروز صورت می‌گیرد و شبکه اجتماعی مجازی جوانان و مادران نیز تا پایان شهریور ماه راه‌اندازی خواهد شد. همچنین تقویت مجمع ملی خیرین ازدواج و مجمع ملی خیرین اشتغال، شبکه ملی آموزش‌های مجازی، طرح ملی رسانه ویژه مادران، طرح ملی گفتگوی خانواده، فرهنگ‌سازی ازدواج و… از دیگر برنامه‌های معاونت ساماندهی است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: در سطح بین‌المللی نیز نشستی با جوانان اقلیت‌های مذهبی در روز جهانی جوان، گردهمایی جوانان ایرانی با نمایندگان خارجی در روز ۲۱ مرداد ماه و فرستادن اولین جوان ایرانی به سازمان ملل همراه با رئیس‌جمهور و تشکیل گروه دوستی ایران و سایر کشورها از جمله برنامه‌های مشارکتی جوانان خواهد بود.

مراسم افتتاحیه گردهمایی سراسری مسئولان امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با حضور وزیر ورزش و جوانان، معاونان استان‌ها، معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و برخی از مسئولان در شهرکرد برگزار شد.

بر اساس این گزارش، وزیر ورزش و جوانان صبح امروز همراه با معصومه ابتکار و رئیس سازمان بهزیستی وارد شهرکرد شدند و به صورت مشترک در جلسه استانداری حضور پیدا کردند.

گردهمایی سراسری مسئولان امور جوانان وزارت ورزش و جوانان قرار است تا روز پنجشنبه (هشتم مرداد) ادامه داشته باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است