منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
شناسه خبر: 279494
گروه :خبر
farsh 2

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از افتتاح اولین شرکت تعاونی فرش دستباف در شهرستان بستک خبر داد و گفت: توسعه صنعت فرش دستباف می‌تواند نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز بهرام فولاد چنگ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جهانگیریه در بستک اظهار داشت: روستای هنگویه با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر از جمله روستاهایی اس که به صنایع دستی و اشتغال اهتمام ویژه‌ای دارند.

وی اضافه کرد: اولین شرکت تولیدی فرش دستباف در روستای هنگویه با اعتبار ۱۴۰۰ میلیون ریال و ظرفیت اشتغال ۱۵ نفر فعالیت خود را به مناسبت دهه فجر آغاز کرده است و امیدوار هستیم با توسعه این بخش بتوانیم نقش مهمی در توسعه اشتغال روستا و منطقه ایفا کنیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه یادآور شد: حضور مسئولین در آغاز به کار تعاونی تولیدی فرش دستباف نوید هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های دوچندان در آینده می‌دهد.

وی همچنین اظهار کرد: تعاونی تولیدی فرش دستباف با عنوان نقش ترنج با هفت نفر عضو و ظرفیت اشتغال اولیه ۱۵ نفر در تولید فرش دستباف، بازاریابی در بازارهای داخلی و خارجی، فروش و صادرات فعالیت خواهد کرد.

فولادچنگ خاطرنشان کرد: فعالیت در زمینه صنایع دستی از جمله صنعت فرش با توجه به نیاز به سرمایه اندک مالی می‌تواند به صورت فراگیر در شهرستان فعالیت کند و خانواده‌ها با آموزش می‌توانند در این زمینه گام بردارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان ابراز امیدواری کرد: با توسعه صنعت فرش دستباف می‌توان نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان ایفا کرد و آنچه به عنوان دغدغه مهم اشتغال و توجه به ظرفیت‌های درونی توسط مقام معظم رهبری تأکید می‌شود جامه عمل پوشاند.

انتهای پیام/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است