منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
شناسه خبر: 239343
گروه :خبر
Jootix-23d17d51bd
 

بارندگی پارسیان فرصت ها و چالش ها:

اولین بارش باران در فصل جدید چهره پارسیان را تغییر داد

اولین بارندگی فصل توانست چهره شهرستان پارسیان را طراوت بهاری ببخشد تا سالی پر بارش را نوید بدهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، چندین سال خشکسالی باعث شده بود بخش عمده ای از نخلستان‌هایی که به صورت دیم حفاظت و نگهداری می شدند اما سالهای کم بارش ضربه ای جبران ناپذیری به ده ها هکتار مزارع دیم شهرستان وارد کرد.

آنچه در اوضاع و احوال کنونی قابل تامل هست مدیریت صحیح بارش ها و منابع آبی هست تا سهم دریا از اراضی بکر کشاورزی شهرستان بیشتر نشود.

شهرستان پارسیان از دشت های وسیعی برخوردار است که بارش و نگهداری آب در آن می تواند بخشی از منابع زیر زمینی از دست رفته را جبران کرد لذا دولت های قبل تدابیری بدین منظور در نظر گرفته بودند که می توان در این خصوص به ایجاد سدها اشاره کرد.

بارش های پیش رو هم می تواند فرصتی باشد برای تامین پایدار منابع آبی شهرستان و یا با سوء مدیریت به بلا و فاجعه تبدیل شود که در این خصوص رویکرد مدیران مربوطه را می طلبد.

بارش این دوره از شب گذشته شروع شده و امید می رود تا پایان هفته ادامه داشته باشد.

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است