منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۴۲
شناسه خبر: 254587
گروه :خبر
index

استاندار هرمزگان تصریح کرد: برخی پیمانکاران در پروژه های هرمزگان، نیروهای خود را از خارج استان می آورند لذا باید اولویت اشتغال برای نیروهای مستقر و بومی استان هرمزگان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری،استاندار هرمزگان  در هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان با بیان اینکه از سال 89 تا کنون 200 هزار میلیارد تومان یارانه در کشور پرداخت شده است، گفت:باید از محل فروش حامل های انرژی که طی این مدت 160 هزار میلیارد تومان از این محل درآمد داشته ایم به یارانه پرداخت می شد، ولی با این خصوص 40 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه کسری وجود داشته که از دیگر بخش ها تامین شده است.

وی افزود: از این 160 هزار میلیارد تومان باید 50 درصد آن به عنوان یارانه نقدی پرداخت می شد  و 80 هزار میلیارد تومان برای بخش صنعت و تولید بوده که پرداخت نشده است.

استاندار با اشاره به مشکلات اقتصادی اظهار کرد:بدهی های دولت به پیمانکاران و بانک ها و پروژه های نیمه تمام نیز مشکلات دیگری است که با آن مواجه هستیم و با این رویه بودجه ای برای ایجاد اشتغال نمی ماند لذا  باید راهکار مناسبی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به گلایه مردم از مسئولان برخی پروژه ها و طرح های ملی در استان هرمزگان و عدم اشتغال جوانان بومی و ساکن هرمزگان افزود: افرادی که مسئول پروژه های بزرگ در هرمزگان هستند باید اولویت اشتغال را به نیروهای بومی دهند و از طرح های مانند وزارت صنعت و نفت و دیگر پروژه های بزرگی که در هرمزگان وجود دارد، باید  برای رفع بیکاری در هرمزگان نقش مهمی را داشته باشد.

جادری تصریح کرد: برخی پیمانکاران در پروژه های هرمزگان، نیروهای خود را از خارج استان می آورند و ما در نشست هیئت دولت نیز درخواست کرده ایم که اولویت اشتغال باید برای نیروهای مستقر و بومی استان هرمزگان باشد.

جادری خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با ایجاد زمینه  اشتغال و توانمندسازی خانواده ها برای   400 هزار خانواده تحت پوشش خود خدمات ارائه داده اس که در کل کشور بی نظیر است.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی