منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴
شناسه خبر: 316270
گروه :خبر
743530

سناریوی احتمالی در رویکرد آمریکا این خواهد بود که سعودی‌ها و متجاوزانِ به قول آمریکایی‌ها شورشی میانه‌رو را تا دندان مسلح کند تا به مقابله با بشار اسد بپردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به سوریه و متحدانش در مسکو و تهران هشدار داد که اگر تا سه ماه دیگر (آگوست) انتقال دولت را شروع نکرده باشند و بشار اسد برکنار نشده باشد، آمریکا عواقب را خواهد پذیرفت و رویکرد جدیدی برای پایان دادن به جنگ 5 ساله سوریه انتخاب خواهد کرد؛ اما جان کری مشخص نکرد عواقب نپذیرفتن انتقال سیاسی در سوریه و خارج نشدن اسد از قدرت چه خواهد بود. به گزارش فاکس نیوز، بعید است که کاخ سفید اعزام نیروهای آمریکایی به سوریه برای عملیات نظامی را تأیید کند.

سناریوی احتمالی در رویکرد آمریکا این خواهد بود که سعودی‌ها و متجاوزانِ به قول آمریکایی‌ها شورشی میانه‌رو را تا دندان مسلح کند تا به مقابله با بشار اسد بپردازند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که اولتیماتوم انتقال دولت در سوریه 1 آگوست است؛ یا در این برهه زمانی تغییراتی در سوریه صورت خواهد گرفت یا آمریکا رویکرد خود را به اجرا درخواهد آورد.

برای بار دیگر جان کری حمله به بیمارستان در سوریه محکوم دانست، چه توسط دولت سوریه این کار انجام شده باشد، چه توسط گروه‌های مخالف تحت حمایت غرب.

وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد که اگر اسد تا زمان مشخص شده از قدرت کناره‌گیری نکند با واکنش واشنگتن روبرو خواهد شد. یکی از عواقبی عدم پذیرش دستور آمریکا به سوریه از بین رفتن کامل آتش‌بس و بازگشت به جنگ در سوریه خواهد بود؛ چیزی که خلاف میل روسیه است.

کری با اشاره به نقشه راه انتقال دولت در سوریه گفت: این همان چیزی است که قرارداد ژنو می‌گوید و همان چیزی است که در قطعنامه ۲۲۵۴ نیز قید شده است. اگر آن‌ها فوراً از این قراردادها پیروی نکنند، اجرایی نخواهد شد.

کری تأکید کرد که تا زمانی که اسد روی کار باشد گروه‌های مخالف جنگ را متوقف نخواهند کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند