منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۲
شناسه خبر: 294905
گروه :خبر
hormoz

منتخب مردم قم در مجلس دهم گفت: در دنیای جدید مستکبرین با تهدید و نفوذ، در امور داخلی کشورها دخالت می کنند و تغییراتی مطابق خواست خود در آن کشورها ایجاد می کنند. برای مثال دولت های اوکراین و گرجستان نمونه هایی از این کشورها هستند که با دخالت های آمریکایی به نابودی کشیده شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حجت‌الاسلام ذوالنور، نماینده منتخب قم در مجلس دهم در گفتگو با پایگاه خبری جشنواره باروت خیس گفت: دشمنی ما با آمریکا ادامه دارد. این نکته ای است که خود آمریکا نیز به آن اذعان دارد و مدام از گزینه های روی میز سخن می گوید. در نتیجه اگر کسی دشمنی آمریکا را نمی بیند، چشمان خود را بر روی حقیقت بسته است.

وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه نمونه ای از این دشمنی است. تجهیز تکفیری‌ها و جنگ‌افروزی در مناطق مختلف آسیایی و فروش سلاح به تکفیری‌ها نمونه دیگری از این دشمنی است.

ذوالنور در تعریف استکبار تصریح کرد: استکبار یعنی، کشوری خود را برتر از دیگر کشورها بداند و برای خود حقوقی قائل شود و دیگر کشورها را رعیت خود بداند. امروزه داشتن حق وتو نمونه ای از این خودبرتر پنداری است. چرا تنها کشورهای خاصی باید از این حق برخوردار باشند. چرا تنها برخی از کشورهای خونخوار عضو شورای امنیت باشند. چرا برخی از معاهده های جهانی را خود این کشورها نمی پذیرند و عملیاتی نمی کنند.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه با اشاره به نفوذ دشمن در کشورهای مختلف گفت: دیگر جنگ های نظامی و گسترش کشورها، جوابگوی دنیای کنونی نمی باشد. با تکنولوژی های جدید، جهان به عنوان یک دهکده شناخته شده است و فرض کرده اند که کدخدای آن آمریکا است.

وی افزود: در دنیای جدید مستکبرین با تهدید و نفوذ، در امور داخلی کشورها دخالت می کنند و تغییراتی مطابق خواست خود در آن کشورها ایجاد می کنند. برای مثال دولت های اوکراین و گرجستان نمونه هایی از این کشورها هستند که با دخالت های آمریکایی به نابودی کشیده شدند.

نماینده منتخب قم در مجلس دهم نفوذ را دارای چند لایه شمرد و تصریح کرد: نفوذ در لایه اندیشه، علمی، اقتصادی، و سیاسی امنیتی صورت می گیرد. نفوذ در لایه اندیشه، موجب اشتباه محاسباتی می گردد. نفوذ در لایه علمی، این کشور را وابسته و سطحی نگر می کند و نفوذ در عرصه اقتصادی تلاش می کند تا با ترفند های مختلف، جلوی استقلال و خودکفایی آن کشور را بگیرد.

ذوالنور در ارتباط با عملیات روانی خاطر نشان کرد: در عملیات روانی، دشمن کاری می کند که فکر و اندیشه مخاطبین همان چیزی باشد که او طراحی کرده است. ابزار عملیات روانی نیز، رسانه و محیط های مجازی است.

ذوالنور با انتخاب آقای اولاند به عنوان منتخب این جشنواره گفت: اولاند یک مزدور مزد بده است. خود در نظام سلطه حل شده است و برای این نظام، سلامت یک ملت یا حتی مردم خود را نیز به خطر می اندازد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است