منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۳
شناسه خبر: 194384
گروه :خبر
اوقات فراغت جوانان

دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه ، افرادی حساس با ویژگی های منحصر به فرد هستند که قسمت عمده شخصیت آن ها در همین دوران نوجوانی و در کانون همین کلاس ها شکل می گیرد .

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛اوقات فراغت و نحوه گذران آن ازجمله مفاهیم  نوینی است که معنای واقعی خود راپس از دوران صنعتی شدن جوامع و رشد سرمایه داری و نیز گسترش شهرها پیدا نمود .

به منظور بررسی مطالعه جایگاه و اشکال متنوع فراغت در زندگی در این زمینه گفتگویی داشته ایم با سرکار خانم باقری زاده مدیریت مدرسه علمیه الزهرا ء از اساتید حوزه علمیه و استاد دانشگاه:

 – به عنوان اولین سؤال لطفا بفرمائید شما فرصت  طلایی اوقات فراغت را چگونه تعریف می کنید ؟

جواب : اوقات فراغت ، فرصتی طلایی برای کشف استعدادها است یعنی در اختیار گرفتن لحظه های زودگذر زندگی وقرار دادن آن در مسیر شکوفایی ورشد استعدادهای درونی که متاسفانه بیشتر افراد از آن غافل هستند . حضرت علی علیه السلام فرمودند : ای اباذر بسیاری از مردم در مورد دو نعمت مغبون هستند واز آن قدردانی نمی کنند .آن دو تندرستی وفراغت است و در جای دیگر فرمودند : تندرستی ، نیرو ، آسایش خاطر و شادکامی ونشاط را فراموش مکن وبا استفاده از آنان ، نعمت بزرگ اخرت راطلب کن .

باتوجه به فرصت طلایی فصل تابستان شما چه برنامه هایی را برای رشد دانش آموزان و جوانان پیشنهاد می کنید  ؟

 جواب : دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه ، افرادی حساس با ویژگی های منحصر به فرد هستند که قسمت عمده شخصیت آن ها در همین دوران نوجوانی و در کانون همین کلاس ها شکل می گیرد .و در همین سنین است که یک معلم به همراه پدر ومادر آگاه می توانند به تربیت فعال ومناسب او بپردازند . شاید بیشتر خانواده های امروزی آموزش ها را به کلاس های زبان خارجه وفضای مجازی اختصاص داده اند که نمی گوییم بداست خیلی هم خوب است اما برنامه های هنری کم رنگ شده است وروح لطیف انسان احتیاج به تربیت هنرمندانه نیز دارد وخیلی عالی بود اگر مربیان توانمند و روان شناس در این فصل ، قالب هنر رابا تربیت آمیخته و در حین آموزش یک حرفه ی مفید ، اخلاق راآموزش می دادند ، خداوند راهنرمندانه معرفی می کردند تا دانش آموز خداوند را در زیبایی های محسوس پیدا کند

 به نظر شما نقش خانواده مخصوصا مادر در این فرصت ها که می تواند لحظه های کشف استعداد ها باشد را چگونه می بینید  ؟

جواب : فرزندبه دلیل این که در فصل تحصیل ، زمان کمتری را در کنار مادر گذرانده مسلما احتیاج دارد تا آن کمبود را جبران کند . من پیشنهاد می کنم مادرانی که فرزندان آن ها در سطح ابتدایی هستند ؛ مادر ، آگاهی های لازم در زمینه ی قرآن یا هنرهای مختلف ورایانه آموزش دیده و با محبت مادری در منزل به فرزندانش آموزش بدهد که زیباترین ومفید ترین آموزش خواهد بود .

 طبق تحقیقات به عمل آمده برنامه ای مفید تر خواهد بود که خود فرد انتخاب کند به نظر شما در انتخاب برنامه باید جوان یا نوجوان تصمیم بگیرد یا خانواده ؟

جواب : البته بنابر استعداد جوان یا نوجوان ، خانواده می تواند در زمینه ی علاقه او تحقیق لازم را به عمل آورده و او را از فواید و بهره های آینده آن ، جوان را آگاه کند ولی سعی شود  خود جوان انتخاب کند . چون انسان موارد تحمیل شده را خوب نمی پذیرد . درحقیقت خانواده باید نقش مشاور برای فرزند داشته باشد.

به نظر شما چه مهارت هایی در طول فرصت طلایی می توان به فرزندان آموخت  ؟

جواب : مهارت های زندگی اعم از روش تربیت فرزندان وبرخورد فرزندان با بزرگ ترها وذوی الحقوق و دست ودل بازی وبخشندگی را به فرزندان یاد بدهیم  .

 شما به عنوان یک مادر چه برنامه هایی برای فرزندانتان در تابستان پیش بینی کرده اید ؟

جواب : کتابخانه بروند ، قرآن یاد بگیرند ، مقداری استراحت کنند به آموزش زبان خارجه بپردازند و در کنار استراحت حتما یک معلم اخلاف دینی داشته باشند .

فکر می کنید ماچگونه می توانیم به مدیریت جهادی مورد نظر رهبری برسیم ؟

جواب:در این راستا ما باید گوش به زنگ باشیم و سخنان رهبری (حفظه الله)  را دنبال واجرا کنیم و برای اعتلای فرهنگ واقتصاد نظام اسلامی از هیچ تلاشی کوتاهی نکنیم که این همان مدیریت جهادی است .

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است