منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۳
شناسه خبر: 355586
گروه :خبر
20151114_084229
 

جلوه های ویژه از دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس/

اوضاع نامناسب خدمات رفاهی در دانشگاه پیام نور بندرعباس

دانشگاه پیام نور بندرعباس با وجود قرار گرفتن در مرکز استان در وضعیت اسف باری به سر می برد که بی توجهی مسئولین باعث دغدغه دانشجویان این مرکز آموزش عالی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ آغاز سال تحصیلی جدید لحظه ای به یاد ماندنی برای تمامی جویندگان علم و دانش اعم از دانش آموزان و دانشجویان می باشد در همین راستا با آغاز بهار تحصیلی دانشگاهیان سراغ یکی از دانشگاههای استان هرمزگان رفتیم تا امکانات رفاهی دانشجویان این واحد دانشگاهی را مورد بررسی قرار دهیم .

دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس یکی از دانشگاههای مرکز استان است که هرسال تعدادی از داوطلبان در این دانشگاه از طریق کنکور سراسری پذیرفته می شوند تا تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر تحصیلی ادامه دهند و برای همین از چنین دانشگاهی با رشته های متنوع و متعدد انتظار می رود خدمات رفاهی مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

پس از ورود به این دانشگاه با محیطی سرسبز روبرو می شویم که تصور می شود تمامی فضای دانشگاه بدین صورت باشد اما غافل از اینکه این تصویر چشم نواز فقط یک روی سکه دانشگاه پیام نور بندرعباس است.

از روی کنجکاوی  تمامی محیط دانشگاه را مورد بررسی قرار دادیم که شاهد جلوه های ویژه ای از محیط دانشگاهی بودیم که تاکنون در نوع خود بی نظیر است.

با توجه به اینکه استان هرمزگان در جنوب کشور و ازمناطق گرمسیری کشور می باشد که 9ماه از سال در شرایط آب و هوای نامساعد قرارداد و عطش چیزی است که در گرمای بیش ازاندازه سراغ ساکنان مناطق گرمسیری می رود بنابراین در ابتدای امر برحسب کنجکاوی تمایل داشتیم که آبخوری این دانشگاه را از نزدیک با چشمان خود ببینیم در تمامی محوطه دانشگاه آبخوری خاصی دیده نمی شد و در ساختمان آموزشی جدید آب سرد کنی وجود داشت که به آب شهری متصل بود.

اما پس از اینکه به پشت ساختمان آموزشی و در حقیقت سمت آزمایشگاه دانشگاه رفتیم آبخوری قدیمی مشاهده می شد که گویا سابقه آن به اوایل ساخت دانشگاه برمی گرددکه به آب شهری متصل بود زمانی که شیرهای آن را باز کردیم یا با نبود آب مواجه می شدیم و یا آب اندکی از آنها جاری می شد. حال در صورت نبود آبخوری مناسبی در این واحد دانشگاهی،دانشجویان برای رفع تشنگی خود به کجا باید مراجعه کنند به آبخوری که بعنوان زینت فضای دانشگاه است.

از آبخوری نامناسب که بگذریم فضای نامناسب  اطراف آبخوری زینتی جای هرگونه تعریف و تمجید را باقی نمی گذارد ریزش برگهای درختان و وجود گرد و خاک بسیار در محیط دانشگاه به گونه ای است که گویا ماه ها می گذرد که رنگ تمیزی را به خود ندیده است.

وجود چندین کانکس متفاوت به فاصله های اندک از یکدیگر در محیط این واحد دانشگاهی خودنمایی می کند که گویا در اثر کمبود اتاق برای انجام کارهای فرهنگی در دانشگاه تعبیه شده اند اما نکته جالبتر این است که کافی بود به پشت یا کنار کانکس ها نگاهی انداخته شود که گویی مکانی برای وسایل اسقاطی و یا اندوختن زباله تبدیل شده است.

هرچیزی که در یک محیط دانشگاهی به ذهنتان خطور می کند از میز و صندلی های شکسته گرفته تا آب سردکن، یخچال و حتی موتورسیکلت در این مکان قرار گرفته است که واقعا به یک مکان دیدنی تبدیل شده و کافی است که چشمانتان را به تک تک هریک از این وسایل  بیندازید چون دنیایی از حرفهای ناگفته دارند و بایستی به ندای آنها گوش جان سپرد.

نبود سرویس بهداشتی نامناسب یکی دیگر از مشکلات دانشگاه پیام نور بندرعباس می باشد که با گذشت سالهای سال هنوز دانشجویان این واحد دانشگاهی با آن دست و پنجه نرم می کنند به گونه ای که گاهی غیرقابل استفاه می شود در صورتی که با وجود چندین سرویس بهداشتی در پشت سالن ورزشی دانشگاه هیچ اقدامی براری رفع این مشکل انجام نمی شود.

ساخت سرویس بهداشتی بدون لوله کشی پشت سالن ورزشی این دانشگاه  پس از گذشت سالها همچنان مکانی برای انباشت گردو خاک، ته مانده های سیگار و زباله تبدیل شده است.

با افتتاح ساختمان جدید این واحد دانشگاهی، دانشجویان گمان می کردند که دیگر مشکل چندین ساله سرویس بهداشتی که بایستی از پاکیزگی ویژه ای برخوردار باشد، رفع می شود اما غافل از اینکه ساختمان جدید هم درمانگر این درد کهنه دانشچویان نیست زیرا در ساختمان جدید سرویس بهداشتی برای استفاده دانشجویان وجود ندارد و فقط مختص کارکنان دانشگاه می باشد.

صندلی هایی برای استراحت دانشجویان در محیط دانشگاه تعبیه شده است که در مکان های مناسبی قرار نگرفته اند زیرا زمانی که تابش نور خورشید بصورت مستقیم است در هنگام استراحت بایستی گرما و حرارت بیش اندازه را بانشستن بر روی این صندلی ها تحمل کنند درصورتی که با تدابیر ویژه از جمله قراردادن صندلی ها زیر سایه درختان و یا نصب آلاچیق های کوچک در محل قرارگیری صندلی ها می تواند راهکاری برای حل زمان استراحت دانشجویان باشد.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند