منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۵۵
شناسه خبر: 355243
گروه :خبر
img_20160614_095140

محرومیت با ناف اهالی سردر کوهشاه احمدی گره خورده است و دیگر تاریخ هم از ثبت آن عاجز مانده است خواب مسئولان دیگر رمقی برای خانواده محروم و بیمار حاجی آباد باقی نگذاشته تا عجز و شکایتشان را از تدابیر بی اثر سردهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پیارم حاجی اباد، مبارزه و ریشه کنی فقر و محرومیت همواره مورد تاکید مسئولان عالی نظام بوده است و در این راستا مقام معظم رهبری نیز همواره در فرمایشات خود نسبت به ریشه کنی فقر در جامعه به مسئولان تاکید کرده اند.

 به دلیل زیادی موارد مشابه در کوهشاه احمدی  نبود  بودجه در شهرستان برای موارد خاص این چنینی باعث شده که کمتر مسئولین شهرستان بتوانند به این قشر خاص کمک کنند.

منطقه کوهشاه احمدی از شمالی ترین مناطق استان هرمزگان است با وجود معادنی غنی از کروم ،آهن ، جنگل های فراوان بادام کوهی درمنطقه فقر ومحرومیت در روستاهای این منطقه فریاد می زند.

روستای سردر واقع در کوهشاه احمدی بزرگترین معدن کرومیت منطقه را داراست اما این روستا از امکانات اولیه و راه ارتباطی محروم است و اهالی برای تردد به این روستا باید از مسیر رودخانه ای عبور کنند.

مشکلات و نبود امکانات باعث مهاجرت روستاییان این منطقه شده و ثروت و ذخایر معدنی که سهم مردم این منطقه است تجار بیگانه و غیر بومی استخراج می کنند.

 روزانه میلیاردها ثروث از معادن این منطقه استخراج می شود اما فقر و محرومیت در کوهشاه و روستاهای اطراف موج می زند باشد که مسئولان گوشه چشمی به این مردم محروم داشته باشد.

علارغم انتشار گزارشات پی در پی از محرومیت منطقه احمدی و واکنش های مسئولین کشوری و استانی هیچ گونه رسیدگی به وضعیت مردمان فقیر این منطقه نشده است و کوهشاه احمدی یکی از فقیرترین و محروم ترین مناطق استان می باشد که هنوز  زندگی کپرنشینی در آن جریان دارد.

در روستای سردر کوهشاه  خانواده چهار نفره بدون هیچ گونه امکانات و مانند انسان های بدوی زندگی می کنند .

دو فرزند این خانوده در بدترین شرایط بهداشتی زندگی می کنند دارای این خانواده تنها یک کپرجوبی نیمه خراب بدون فرش و امکانات اولیه است و کودکان این خانواده به دلیل فقر مالی به مدرسه نرفته اند.

این خانواده محروم که چند ساالی است که در این منطقه زندگی می کنند به دلیل ناتوانی در تهیه پوشاک و خوراک در بدترین وضعیت بهداشتی قرار دارند و کودکان با پاهای برهنه و لباسهای کهنه روزگار خود را سر می کنند .

پدر خانواده که از لحاظ ذهنی عقب مانده می باشد و دچار نوعی بیماری پوستی واگیردار می باشد از سوی دیگر پدر و مادراین خانواده دچار معضل اعتیاد هستیدبه هیچ عنوان قادر تامین معاش خانواده خود نمی باشد و تنها راه امرار معاش این خانواده  پولی است که ماهانه از دریافت یارانه بدست می آورند.

چندی پیش که وزرای محترم و مرفه دولت تدبیر و امید از شب واریز یارانه ها بعنوان مصیبت عظمای دولت نام بردند و این روزها نیز در پی راهکارهای برای قطع یارانه ها هستند، انگار نمی دانند تنها درآمد مردمانی همانند مردم روستای سردره کوهشاه احمدی  یارانه است.

هرچند زندگی در چنین روستاهایی برای بسیاری از وزرای دولت که در زندگی لوکس شهری و تجمل‌گرایی غرق‌شده‌اند، غیر ممکن بوده و حتی نمی توانند یک ساعت در آن زندگی کنند ولی کاش به این روستاها سفر کنند و رنج  و دردهای مردمان محروم این مناطق را درک می کردند.

حال این سوال پیش می آید که آیا این مردمان همچون برخی از آقازاده های مرکز نشین از درامدهای نفتی ودرامدهای دیگر کشور سهمی ندارند،آیا فقط این درامدها وثروتهای ملی برای عده ایست.

آیا وقت آن نشده که مسئولان شهرستانی و استانی با یک سرکشی به این مردمان، حداقل همانند هر ایرانی، آن ها را از امکانات اولیه زندگی بهره مند سازند؟

راستی مسئولان دولت تدبیر و امید که اولویت اصلی خود را توجه به روستاها و آبادانی آن می دانند، بهتر نیست برای رضای خداوند و خلق خدا مشکلات این مردم رنج کشیده را برطرف کنند تا پدران و مادران کمتر شرمنده فرزندان خود شوند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان