منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۸
شناسه خبر: 240915
گروه :خبر

مقامات بلندپایه کاخ سفید اعلام کردند دولت آمریکا پیشنهاد بنیامین نتانیاهو درباره به رسمیت شناخته شدن حق حاکمیت این رژیم بر بلندی‌های جولان را با توجه به جنگ داخلی در سوریه رد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  پایگاه اینترنتی «تایمز آو اسرائیل» اعلام کرد: مقامات بلندپایه در کاخ سفید اعلام کردند دولت آمریکا پیشنهاد “بنیامین نتانیاهو،” نخست وزیر رژیم صهیونیستی را درمورد گفتگو درباره به رسمیت شناخته شدن حق حاکمیت این رژیم بر بلندی های جولان با توجه به جنگ داخلی در سوریه رد کرده است. براساس گزارش های منتشر شده نتانیاهو این مسئله را در نشست روز دوشنبه خود با “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا و هنگام گفتگوی دو طرف درباره اوضاع در سوریه مطرح کرده است.
یک مقام کاخ سفید گفت نتانیاهو به عنوان بخشی از گفتگو درباره جلوگیری از انتقال تسلیحات برای حزب الله و دیگر نظامیان در بلندی های جولان، این پیشنهاد را مطرح کرد.

وی افزود نتانیاهو گفت یکی از راه ها برای جلوگیری از انتقال تسلیحات برای حزب الله و دیگر نظامیان در بلندی های جولان، به رسمیت شناخته شدن حق حاکمیت اسرائیل بر این منطقه است.

این مقام کاخ سفید تصریح کرد اوباما معتقد است این پیشنهاد موجه نیست. به نظر می رسد آمریکا قصد ندارد موضع خود را درباره آینده بلندی های جولان تغییر دهد. ما همیشه گفته ایم که درباره این موضوع باید در چارچوب قطعنامه های 242 و 338 شورای امنیت سازمان ملل متحد مذاکره کنیم.

وی گفت این پیشنهاد نتانیاهو غیرموجه و غیرسازنده است و به طور بالقوه می تواند به تلاش های نظامی آمریکا در سوریه و همچنین نفوذ آن بر مذاکرات وین به منظور پایان دادن به بحران در سوریه لطمه بزند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است