منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۰
شناسه خبر: 265635
گروه :خبر
139409161329447926663404

رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر عراق درباره لزوم پرهیز از تشدید تنش‌های فرقه‌ای در منطقه گفتگو کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از تسنیم، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر عراق درباره لزوم پرهیز از تشدید تنش‌های فرقه‌ای در منطقه گفتگو کردند.

در اوایل هفته جاری نیز جان کری، وزیر خارجه آمریکا، در تماس‌های تلفنی با مقامات کشورهای مختلف خاورمیانه خواستار خویشتن‌داری و نیز جلوگیری از خدشه‌دار شدن فرآیند صلح سوریه در پی قطع روابط عربستان و ایران شد.

به‌نوشته وب‌سایت پولیتیکو کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد اوباما و العبادی درباره نگرانی‌های مشترک‌شان در مورد اعدام شیخ النمر باقر النمر توسط عربستان و حوادث سفارت این کشور در تهران گفتگو کردند.

“دو نفر درباره لزوم خویشتن‌داری تمام طرف‌های منطقه‌ای، پرهیز از سخنان یا رفتار تحریک‌آمیز و نیز تشدید تنش‌های فرقه‌ای توافق کردند. آنها همچنین بر لزوم تعامل و گفتگوی دیپلماتیک بین تمام طرف‌ها تأکید کردند”.

عربستان سعودی به‌بهانه حمله به سفارت این کشور در تهران روابط خود را با ایران قطع کرد.

اوباما در گفتگوی تلفنی روز چهارشنبه همچنین پیروزی‌های اخیر نیروهای عراقی در نبرد علیه داعش در رمادی و نیز تلاش‌های دولت وی برای برقراری ثبات در این شهر و ایجاد شرایط امن برای بازگشت ساکنان آن به خانه‌های‌شان را تبریک گفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی