منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۹
شناسه خبر: 195793
گروه :خبر
13940401000692_PhotoA

در ادامه واکنشها به کشتار کلیسای سیاه‌پوستان چارلستون توسط یک جوان سفیدپوست، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که نژادپرستی و میراث برده‌داری همچنان در این کشور وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید نژادپرستی هنوز به طور کامل در آمریکا از میان نرفته و میراث برده‌داری بر سر آمریکا سایه افکنده است.

در حالی که به دنبال کشتار نژادپرستانه 9 سیاه پوست حاضر در کلیسای چارلستون آمریکا، بار دیگر بحثها و اعتراضات به تبعیض نژادی در این کشور از سر گرفته شده، باراک اوباما به وجود نژادپرستی در آمریکا اذعان کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، در یک مصاحبه درباره کشتار چارلستون گفت: «ما نژادپرستی را درمان نکرده‌ایم و موضوع فقط این نیست که دیگر در اماکن عمومی گفتن کاکا سیاه مودبانه تلقی نمی‌شود. این سنجشی برای اینکه بگوییم نژادپرستی وجود دارد یا نه، نیست. فقط موضوع تبعیض آشکار نیست. جوامع یک شبه کاملا از آنچه 200 یا 300 سال قبل حادث شد، خلاص نمی‌شوند».

باراک اوباما با تاکید بر آنکه خود او از مادر سفیدپوست و پدر سیاه‌پوست متولد شده افزود که رویکردها و مواضع نسبت به نژاد در آمریکا به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود یافته اما میراث برده‌داری «سایه طولانی افکنده و هنوز این میراث بخشی از DNA ما است».

رئیس‌جمهور آمریکا که تلاشش برای اعمال محدودیت بر حمل سلاح در این کشور ناکام مانده، از مخالفت‌های شدید «انجمن ملی سلاح» آمریکا با اصلاح قوانین درباره تسلیحات و محدودیتها در این زمینه به شدت انتقاد کرد.

اوباما بیان اینکه «تسلط انجمن ملی سلاح بر کنگره، بسیار شدید است»، تاکید کرد که این موضوع سبب ممانعت و توقف طرح پیشنهادی او جهت اعمال محدودیت در حمل سلاح شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به کشته شدن 20 کودک در تیراندازی به مدرسه سندی هوک افزود: «من به شما می‌گویم که وقتی 20 کودک 6 ساله با تیراندازی کشته شدند و کنگره عملا کاری در این باره نکرد، نزدیکترین چیزی که به من دست می‌دهد انزجار است».

او با اشاره به کشتار کلیسای چارلستون افزود: «سوال اینجا است که راهی وجود دارد که ضمن همراه کردن حقوق قانونی با عقل سلیم وجود دارد تا مانع از آن شد که یک 21 ساله که درباره چیزی عصبانی است یا قاطی کرده و یا نژادپرست است به فروشگاه خرید سلاح رفته و ناگهان بتواند به دیگران به طرز فجیعی به دیگران آسیب بزند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان