منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۷
شناسه خبر: 293091
گروه :خبر
hormoz

رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید کسی نباید او را به علت پیشتازی دونالد ترامپ سرزنش کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، باراک اوباما روز پنجشنبه گفت: “جمهوریخواهان من را برای خیلی چیزها سرزنش کرده‌اند اما این که من را برای آنکه آنها به عنوان نامزد حزبشان انتخاب می‌کنند سرزنش کنند، دیگر از آن حرفهاست!”

رئیس جمهوری آمریکا این سخنان را در حین مراسم رسمی استقبال از جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا عنوان کرد.

او همچنین گفت هدف او “وحدت” در آمریکاست.

به گزارش بی.بی.سی با وجود انتقادهای فراوان رهبران جمهوری‌خواهان از دونالد ترامپ، او در رقابت‌های دورن حزبی جمهوری‌خواهان با فاصله زیاد نسبت به رقبایش پیشتاز است.

سخنان اوباما، در واکنش به انتقادهای اخیر جمهوریخواهان طرح شد که عملکرد او و دولتش را زمینه‌ساز “قطبی شدن” جامعه آمریکا دانسته‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین به جمهوری‌خواهان توصیه کرده “به جای جنگ با او (ترامپ)، او را در آغوش خود پذیرا شوید.”

در همین حال، روز پنجشنبه، بن کارسون، پزشک بازنشسته جمهوری‌خواه که تا هفته گذشته در کورس رقابت‌های این حزب بود، گفته از دونالد ترامپ حمایت می‌کند.

کارسون که در آغاز انتخابات ایالتی میان نامزدهای متعدد جمهوری‌خواه، برای چند هفته در صدر نظرسنجی‌ها قرار گرفته بود، پس از کسب نتایج ضعیف در رای گیری‌های ایالتی، از کاندیداتوری انصراف داد.

در تحولی دیگر، گزارش شده مردی که در یکی از راهپیماهایی‌های انتخاباتی دونالد ترامپ به یک معترض او حمله کرده، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، جان فرانکلین مک‌گرو، ۷۸ ساله، متهم است روز گذشته در جریان راهپیمایی انتخاباتی دونالد ترامپ در شهر فایت‌ویل ایالت کارولینای شمالی به یک معترض و مخالف ترامپ حمله کرده است.

جاستین ترودو، نخست وزیر جوان کانادا در نخستین سفر رسمی خود به واشنگتن، روز پنجشنبه رسما مورد استقبال باراک و میشل اوباما قرار گرفت.

ترودو در کنفرانس خبری که مشترکا با اوباما برگزار کرد گفت: “از آقای اوباما بسیار آموختم.” او رئیس جمهور آمریکا را چنین توصیف کرد: “مردی که هم قلب بزرگی دارد و هم خرد فراوان دارد.”

نخست وزیر کانادا همچنین همسایگی آمریکا و کانادا را “موهبتی” برای هر دو کشور دانست.

اوباما هم پیش‌تر گفته بود که او و نخست وزیر کانادا “نگاهی مشترک به آینده” دارند و جاستین ترودو، نه تنها به “کانادا پویایی و انرژی تازه بخشیده” بلکه بر روابط میان واشنگتن و اتاوا هم روح تازه‌ای دمیده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است