منتشر شده در تاریخ: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۵
شناسه خبر: 213382
گروه :خبر
13940530000045_PhotoA

رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به سناتورهای دموکرات قول داد که فشار اقتصادی علیه ایران را حفظ کند و گزینه نظامی علیه این کشور در دسترس باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به سناتورهای دموکرات قول داد که فشار اقتصادی علیه ایران را حفظ کند و گزینه نظامی علیه این کشور در دسترس باشد.

وی در این نامه که به سناتور جرولد ندلر ارسال شده تاکید کرد که اگر ایران به سمت ساخت سلاح هسته‌ای برود و توافق را نقض کند همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی روی میز است.

وی همچنین گفت که واشنگتن تحریمهای غیرهسته‌ای علیه ایران را به ویژه به خاطر حمایت از حزب‌الله و آنچه که اوباما نقش ثبات زدای ایران در یمن خوانده حفظ می‌کند.

این گزارش افزود: اوباما که هم اکنون در تعظیلات دو هفته‌ای در سواحل ماساچوست به سر می‌برد در انظار عمومی سخنرانی نکرده اما به صورت خصوصی در حال مکاتبه با سناتورها برای جلب حمایت از توافق هسته‌ای است.

اوباما در این نامه همچنین بر افزایش و تقویت همکاری‌های امنیتی با اسرائیل تاکید کرد و گفت که آمریکا توانایی خود برای تنبیه ایران به خاطر فعالیتهای منفی در خاورمیانه حفظ خواهد کرد.

 رئیس‌جمهور آمریکا همچنین روز گذشته در یادداشتی جدید که تا اندازه زیادی تکرار اظهاراتش در دانشگاه «امریکن» است ضمن طرح اتهامات بی‌پایه خاطرنشان کرده «توافق هسته‌ای» با ایران مشکلات آمریکا با تهران را حل نمی‌کند.

اوباما در این یادداشت در پایگاه خبری – تحلیلی NJ.com به دوران جنگ سرد کشورش با شوروی سابق اشاره کرده و می‌نویسد در آن زمان جان اف‌کندی، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا از رویکرد تقابل شتابزده اجتناب کرد.

او این رویکرد را بنیادی دانست که در طول دهه‌های اخیر روسای جمهور آمریکا، اعم از دموکرات یا جمهوری‌خواه به آن پایبند بوده‌اند. اوباما می‌نویسد به همین دلیل است که واشنگتن جنگ سرد را بدون شلیک یک گلوله به سمت شوروی به نفع خود به اتمام رساند.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه می‌نویسد: «دولت من بر اساس پایبندی به همین سنت دیپلماسی اصولی و قدرتمند به دنبال برداشتن یکی از بزرگترین تهدیدهای پیش روی جهان امروز بوده است: چشم‌انداز ایران مسلح به سلاح هسته‌ای.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است