منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۸
شناسه خبر: 183181
گروه :خبر
13940201000709_PhotoA

بعد از یک هفته اعتراضات علیه رفتارهای تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا، رئیس‌جمهور این کشور اعتراف کرد بی‌عدالتی و رفتارهای تبعیض‌آمیز با اقلیت‌ها و سیاه‌پوستان آمریکا علت اصلی تظاهرات و ناآرامی‌ها در بالتیمور و دیگر شهرهای آمریکاست.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بعد از یک هفته تظاهرات شهر «بالتیمور» در اعتراض به رفتارهای تبعیض‌نژادی مأموران پلیس آمریکا، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه (دیروز) اعتراف کرد که تأثیرات باقی مانده از نژادپرستی و ناعدالتی‌هایی که اقلیت‌های آمریکا با آن مواجه هستند، علت اصلی ناآرامی‌های بالتیمور و شهر «فرگوسن» بوده است.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، اوباما در یکی از قسمت‌های «برنامه آخر وقت با دیوید لترمن» شبکه «سی بی اس» تأکید کرد که تأثیرات برده‌داری، قوانین تفکیک نژادی در مدارس آمریکا موسوم به قوانین «جیم کراو» و تبعیض‌نژادی در تاریخ آمریکا موجب ضرر و زیان جوامع اقلیت‌ها در آمریکا شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: لازم نیست امروز برای تأکید بر بخشی از گذشته خود، همه را به نژادپرستی محکوم کنیم و اگر می‌خواهیم از نژادپرستی عبور کنیم باید همگی کمی بیشتر تلاش کنیم.

اوباما اوایل روز دوشنبه همچنین تأکید کرد که سیاهپوستان و اقلیت‌های اسپانیولی زبان‌ آمریکا احساس محرومیت می‌کنند و حس ناامیدی از زندگی، یکی از عوامل اعتراضات ضدنژادپرستی آنها بوده است.

وی با اشاره به اعتراضاتی که متعاقب مرگ سیاهپوستان غیرمسلح توسط افسران سفیدپوست آمریکا به راه افتاد، گفت: حس بی عدالتی، ناتوانی، نشنیده شدن صدایشان همگی به آتش اعتراضاتی که ما در بالتیمور، فرگوسن و در حال حاضر نیویورک شاهد آن هستیم، دامن زده است.

رفتار نژادانگیخته پلیس در آمریکا با سیاه‌پوست‌های این کشور و تلقی‌های مجرم‌انگارانه از آنها از مدتها پیش مورد اعتراض بوده اما در ماه‌های گذشته با دو حادثه به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

کشته شدن «مایکل براون» 18 ساله در شهریور ماه سال گذشته در شهر فرگوسن اولین اتفاقی بود که به اعتراضات سراسری گسترده منجر شد. پس از آن کشته شدن فردی گری 25 ساله هم واکنش‌های مشابهی به همراه داشت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است