منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
شناسه خبر: 302162
گروه :خبر
13941222000919_PhotoA

رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا که چند ماهی تا پایان حضورش در کاخ سفید نمانده، در اظهاراتی با انتقاد از مواضع دونالد ترامپ و تد کروز، دو نامزد اصلی جمهوریخواه انتخابات ۲۰۱۶ گفت که رهبران خارجی درباره چنین مواضعی «نگرانی» دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، باراک اوباما که ماه‌های آخر ریاست جمهوری خود را سپری می‌کند، ضمن انتقاد از مواضع دو نامزد اصلی جمهوریخواه انتخابات 2016، بر ابراز نگرانی رهبران خارجی نسبت به مواضع دونالد ترامپ و تد کروز تاکید کرد.

مبارزات انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا با انتخابات درون حزبی در ایالت‌های مختلف در حال پیگیری است. در اردوگاه جمهوریخواه رقابت بین دونالد ترامپ که پیشتاز است و تد کروز که در تعقیب اوست، ‌شدت یافته و در کمپ دموکرات‌ها رقابت بین هیلاری کلینتون و برنی سندرز در جریان است.

رئیس‌جمهور دموکرات کنونی آمریکا که چند ماه دیگر باید کاخ سفید را به جانشینش بسپارد، طی یک سال گذشته اظهاراتی درباره مبارزات انتخابات ریاست جمهوری کرده، باز هم در این باره اظهارنظر کرد.

به گزارش واشنگتن پست، باراک اوباما در اظهارات تازه خود بر نگرانی رهبران کشورهای خارجی از اظهارات و مواضع مطرح شده دونالد ترامپ و تد کروز تاکید کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «من قبلا صراحتا گفتم که من مرتب سوالاتی از سوی رهبران خارجی درباره پیشنهادات و مواضع سرگرم‌کننده اما عجیب و غریب که در جریان کمپین انتخاباتی آمریکا مطرح شده، دریافت می‌کنم».

او که پیشتر از مواضع نامزد پیشتاز جمهوریخواه انتقادات کرده بود، در اظهارات جدیدش افزود: «باید این را تاکید کنم که فقط موضوع مربوط به پیشنهادات آقای ترامپ نیست. شما همچنین نگرانی‌هایی درباره پیشنهادات آقای کروز را هم می‌شنوید».

انتقاد اوباما از اظهارات ترامپ و کروز در حالی انجام می‌گیرد که این دو نامزد جمهوریخواه، پیشتر مواضع جنجالی در قبال موضوع مهاجرت،‌ دیوارکشی در مرز این کشور با مکزیک و حتی نحوه رفتار با مسلمانان در آمریکا اتخاذ کرده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است