منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
شناسه خبر: 310942
گروه :خبر
13950207000317_PhotoA

نشریه آلمانی در مطلبی انتقادی درباره دوران ریاست‌جمهوری اوباما در آمریکا نوشت: حرف‌های اوباما اقدامی به دنبال نداشت به همین علت اوضاع اجتماعی آمریکا آشفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، به دنبال سفر روز گذشته «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به آلمان نشریه آلمانی اشپیگل گزارشی منتشر کرد با عنوان «آخرین رئیس‌جمهور غرب» و به تشریح ناخرسندی از رویکرد اوباما به ویژه در اروپا پرداخت.

بنابر این گزارش به قلم «یاکوب آگوستین»، «اوباما تور خداحافظی از آلمان را در حالی برگزار کرد که زمانی از وی به عنوان مسیح موعود تعبیر می‌شد. آلمانی‌ها در جولای 2008 با جمعیت 200 هزار نفری از اوباما استقبال کردند اما از آن پس هرگز این تعداد استقبال‌کننده انتظار اوباما را نکشیدند. در واقع از زمانی که اوباما خود را در عرصه قدرت نشان داد، سرخوردگی از کارهای او هم آغاز شد. می‌توان گفت که او رفتاری ناامیدکننده داشت. اوباما مردی است که حرف های جدی می‌گوید ولی اقدامی به دنبال ندارد.»

«چیزی تغییر نکرده است.از سیاست‌های «آنگلا مرکل» در زمینه پناهجویان استقبال می‌شود آنهم در حالی که آمریکا تاکنون حدود 2 هزار و500 پناهجو را از سوریه پذیرفته است و در سال جاری هم قصد دارد 10 هزار نفر را بپذیرد. وی در حالی فقط می‌خواهد این تعداد را بپذیرد که در سال گذشته کشورش یک میلیون نفر مهاجر را پذیرفته است و در سالهای گذشته در مجموع 70 هزار پناهجو از سراسر جهان وارد آمریکا شده‌اند.»

«البته اوباما موفقیت‌هایی هم داشت اگر بخواهیم به دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران و یا برقراری رابطه با کوبا یا خروج نیروها از افغانستان و عراق اشاره کنیم، اینها مواردی هستند که جهان باید به خاطر آنها از اوباما تشکر کنند اما شکست‌های اوباما هم قابل توجه هستند که باید به آنها هم توجه کرد: گوانتانامو بسته نشد. هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) افراد بیگناه را کشتند. در مجموع باید گفت که با وجود اوباما، جهان به جایی بهتر تبدیل نشده است.»

در این گزارش آمده است که ارزش‌های غربی به این معنی بود که جهان بهتری ایجاد شود و این یعنی موانع دموکراسی برداشته شود. اما آنچه اوباما از آمریکا ساخت را می‌توان در تابستان 2013 دید. آنهم در شرایطی که بسیاری از کشورهای اروپا تحت فشار آمریکا از فرود و ادامه پرواز هواپیمای «اوو مورالس» رئیس‌جمهور بولیوی جلوگیری کردند. در آن زمان آمریکا اعلام کرده بود که امکان دارد «ادوارد اسنودن» افشاگر آمریکایی در هواپیمای مورالس باشد. در واقع اروپایی‌ها از اینکه عواقب پذیرش مورالس که از جانب آمریکا متوجه آنها باشند، می‌ترسیدند.

در داخل آمریکا هم با وجود اوباما مشکلات فراوانی به چشم می‌خورد از جمله اینکه موضوع بیمه‌های درمانی همچنان به عنوان مسئله‌ای حل نشده باقی مانده است. جامعه آمریکا از لحاظ اجتماعی و سیاسی چند پاره شده است. بی‌عدالتی اجتماعی به شدت به چشم می‌خورد و ساختار سیاسی در این کشور در دست لابی‌ها و سرمایه‌داران است. در واقع جامعه سیاسی آمریکا به وسیله ایدئولوژیست‌ها از هم پاشیده شده و جو نفرت بر آن حکمفرماست و معجونی از بی‌مسئولیتی، طمع و تعصب جامعه را فراگرفته که نتیجه آن این می‌شود که مسیح جدید فردی باشد به اسم: «دونالد ترامپ»

اشپیگل نوشت: از دید ما اروپایی‌ها این فرهنگ سیاسی بیگانه‌ای است که با ارزش‌های ما هماهنگی ندارد. ما این روزها آمریکایی‌ها را همانطوری می‌بینیم که چینی‌ها، روس‌ها و هندی ها را می‌بینیم یعنی معتقدیم که با هم فرق داریم. به این ترتیب باید گفت که اوباما آخرین رئیس‌جمهور غربی بود و آمریکا برای ما کشوری غریبه شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است