منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۹
شناسه خبر: 283698
گروه :خبر
hormoz

رئیس جمهور آمریکا گفت شهروندان این کشور عاقل تر از آن هستند که به فردی مانند «دونالد ترامپ» رای بدهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا ضمن رد احتمال انتخاب «دونالد ترامپ»، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان رئیس جمهور این کشور گفت، آمریکایی ها عاقل تر از آن هستند که به «ترامپ» رأی دهند.

اوباما در نشست خبری در شهر ساحلی «رانچو میراژ» ایالت کالیفرنیا پس از دیدار با رهبران جنوب شرق آسیا در نشست «اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا» (آسه آن) گفت: «هنوز هم بر این باورم آقای «ترامپ» رئیس جمهور نخواهد شد.»

اوباما افزود: «دلیل من این است که ایمان زیادی به مردم آمریکا دارم. ریاست جمهوری حرفه جدی است؛ اجرای یک برنامه تلویزیونی نیست.»

«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا هم اکنون در رقابت میان جمهوری خواهان پیشتاز است. وی که یک سرمایه دار میلیارد است به تازگی پیروز انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر شده و پیشتاز نظرسنجی ها در ایالت کارولینای جنوبی است. جمهوری خواهان قرار است روز شنبه در این ایالت رأی گیری کنند.

اوباما در پاسخ به سوال خبرنگاران در نشست اقتصادی «آسه آن» گفت، آمریکایی های واجد شرایط رأی دادن هرگز او (ترامپ) را انتخاب نخواهند کرد چرا که «آنها می دانند که ریاست جمهوری شغل جدّی است.»

اوباما گفت: «ریاست جمهوری، برآورده کردن امیال نیست؛ کاری نیست که با انجام آن به صدر خبرها بیایید. گاهی اوقات، شما باید تصمیمات سختی بگیرید، حتی اگر آن تصمیمات به مذاق مردم خوش نیاید.»

ترامپ نیز در واکنش به این اظهارات رئیس جمهور آمریکا، روز چهارشنبه (28 بهمن) در صفحه توئیتر خود نوشت: «اوباما بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است