منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۸
شناسه خبر: 300517
گروه :خبر
13941220000350_PhotoA

رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه بعد از نشست امنیت هسته‌ای واشنگتن تأکید کرد کشورش «قاطعانه» اجرای تحریم‌های غیرهسته‌ای، از جمله تحریم‌های وضع‌شده به بهانه برنامه موشکی ایران را ادامه خواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا، امروز جمعه برجام را موفقیتی قابل توجه و «پیروزی دیپلماسی» توصیف کرد اما گفت پیوستن دوباره ایران به اقتصاد جهانی، امری زمان‌بر خواهد بود.

اوباما که بعد از نشست امنیت هسته‌ای در واشنگتن صحبت می‌کرد گفت: «پیوستن دوباره ایران به اقتصاد جهانی به زمان نیاز دارد، اما ایران در حال حاضر هم از مزیت‌های این توافق برخوردار شده است.»

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که 6 کشور طرف توافق با ایران در سند برجام کماکان نیازمند همکاری برای اجرای کامل آن خواهند بود.

 اوباما همچنین این توافق را الگویی برای دیپلماسی در آینده دانست و گفت: «این توافق به ما این موضوع را یادآوری می‌کند که هر زمان جامعه جهانی موضع مشترک داشته باشد، می‌توان امنیت جهانی را ارتقاء داد.»

اوباما در ادامه علی‌رغم اشاره به اینکه ایران «پیشرفت‌هایی واقعی» در پایبندی به تعهداتش در برجام داشته یادآوری کرد که برجام تمامی اختلافات واشتگتن با تهران را حل نمی‌کند.

به گزارش وال‌استریت‌ژورنال، وی گفت: «فکر می‌کنم یادآوری این نکته مهم است که این توافق تمامی اختلافات ما با  ایران، شامل اقدامات ثبات‌زدا در منطقه را حل نمی‌کند.»

وی اضافه کرد: «ممنوعیت‌های تجاری آمریکا، به استثنای موارد محدود، پابرجا هستند. ما هم اجرای قاطعانه اجرای تحریم‌های مربوط به تروریسم، نقض حقوق بشر و برنامه‌های موشکی ایران را ادامه می‌دهیم.»

ایران و گروه موسوم به 1+5 روز 23 تیر ماه سال گذشته به توافقی موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک دست یافتند که قرار بود ضمن محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های مرتبط با این برنامه را نیز رفع کند. اجرای این توافق چند ماهی است که آغاز شده و تهران به طور کامل تعهدات خود را انجام داده است.

رسانه‌های غربی می‌گویند هراس شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی از جریمه شدن از سوی آمریکا موجب شده تا آن‌ها با وجود رفع تحریم‌ها نسبت به همکاری با ایران بی‌میل باشند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است