منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۱
شناسه خبر: 359839
گروه :خبر
%d8%b9%d8%a7%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7
 

یک کارشناس مذهبی عنوان کرد:

اهل بیت بهترین راویان واقعه کربلا بودند

یک مبلغ و کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به پاسخ به شبهه تردید در وقوع حادثه کربلا خاطرنشان کرد: تاریخ نهضت ابا عبدالله علیه السلام نسبت به بسیاری از فصول تاریخ از تحریف مصون و محفوظ مانده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ زینب غلامزاده ، کارشناس و مبلغ مذهبی، در پاسخ به تبلیغات اشتباه در مورد رخداد کربلا و ایجاد تردید در وقوع حادثه کربلا گفت: شبکه های مسیحی و معاند در بحث پیرامون اعتقاد به عاشورا ، همواره ضمن تردید در وقوع این حادثه ، مدعی می شوند که این موضوع مسئله ای کاملا سیاسی است شیعیان بدون تامل و تفکر به این اشتباهات دامن می زنند و دلیل تمام روضه خوانی ها و سینه زنی ها را دعوای بین شیعه و سنی و نتیجه ی تبلیغات غلط 1400 ساله ی شیعیان می دانند .

وی تصریح کرد: از مهم ترین حوادث تاریخی صدر اسلام،  به شهادت رسیدن امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش در کربلا ست و از زمان وقوع این حادثه تاکنون هیچ کس در وقوع این حادثه تردید نکرده است .

این مبلغ دینی،  به محرم سال 61 هجری اشاره کرد و گفت:  همه ی کسانی که در محرم سال 61 هجری در کربلا بودند به شهادت نرسیدند ، علاوه بر امام سجاد علیه السلام که بیمار بود و تقریبا سی و چهار سال بعد از واقعه کربلا زنده ماند و همواره وقایع کربلا و شهادت پدر بزرگوارش را روایت می کرد .

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: همچنین حضرت زینب علیها السلام ام کلثوم ، حسن مثنی و بیش از هفت نفر دیگر از اهل بیت امام حسین علیه السلام زنده ماندند و این حادثه را برای دیگران نقل کرده و در واقع حماسه ی کربلا را زنده نگه داشتند .

غلامزاده افزود: شهید مطهری (ره) می گوید باید توجه داشت که تاریخ نهضت اباعبدالله علیه السلام نسبت به بسیاری از فصول تاریخ از تحریف مصون و محفوظ مانده است و جزئیات واقعه ، بازگویی و ثبت شده است .

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی