منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
شناسه خبر: 271866
گروه :خبر
21

مردم شهرستان سیریک در یک حرکت خیرخواهانه تعداد 150 واحد خون به افراد نیازمند اهداء کردند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی، همزمان با برگزاری یادواره شهدای شهرستان سیریک در روستای شهیدمردان با همکاری سازمان انتقال خون میناب جمعی کثیری از مردم با حضور در ایستگاه سیار انتقال خون نسبت به اهدای خون برای افراد نیازمند و بیمار مشارکت کردند.
خون و فرآورده‌های خونی در جامعه پزشکی کنونی نیاز بلامناقشه ای است که همگان به آن واقفند و بی شک با توجه به عدم تهیه این ماده حیاتی به شکل مصنوعی تنها راه تهیه آن اهداء خون می‌باشد که در فرهنگ اسلامی ما هم جایگاه ویژه ای دارد و بر همه مردم و مسئولین نیز واجب است که در تبیین و حمایت از این سنت حسنه اهتمام ویژه ای داشته باشند.
خون یک جریان حیاتی از بدن هر انسان است و متشکل از دو قسمت سلول‌های خونی و پلاسما می باشد چهار نوع فرآورده از خون‌های اهدایی شامل گلبول‌های قرمز، پلاکت، پلاسما و کرایو تولید می‌شود.
تمام افرادی که برای اهدای خون مراجعه می‌کنند، باید آزمون غربالگری را انجام دهند که متشکل از 14 آزمون برای بررسی بیماری‌های احتمالی مانند هپاتیت B و هپاتیت C و ویروس ایدز(HIV) و سیفیلیس است.
در حال حاضر با وجود پیشرفت‌های چشم گیر در زمینه علم پزشکی هنوز هیچ گونه جای گزین مصنوعی برای خون ساخته نشده است و فقط خونی که توسط انسان‌های نیکو کار اهدا می‌شود و می‌تواندجان انسان‌های دیگر را از مرگ نجات بخشد.
عدم وجود جایگزین مناسب برای خون، محدود بودن مدت زمان نگهداری خون و فرآورده‌های خونی و همیشگی بودن نیاز به خون و فرآورده‌های آن سبب شده تا اهدای خون از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.
در هر ثانیه یک نفر از ساکنان کره زمین برای ادامه حیات به  خون نیاز دارد و دلایل نیاز برای انتقال خون متفاوت است اما نیاز به خون و فرآورده‌های خونی به صورت مداوم وجود داشته و به طور مرتب هم در حال افزایش است.
همه ما انسان‌ها می‌دانند که اهدای خون برای نیازمندان به خون، بسیار اهمیت دارد اما پژوهش‌های فزآینده دانشمندان نشان داده است که این سودمندی می‌تواند دوطرفه باشد.
براساس تحقیقات و یافته‌های پزشکان نشان داده که اهدای خون خطر حملات قلبی و حتی سرطان را کاهش می‌دهد
این امر حتی باعث سوزاندن کالری برای هر پاینت خون اهدایی می‌شود.

20 22 23 24 25 24 23 21
انتهای خبر/ پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است