منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۹
شناسه خبر: 320769
گروه :خبر
758992

در سایه همایشی که بزرگترین نشست پسابرجام معرفی میشود پرچم آمریکا و انگلیس در شهر میزبان این نشست به اهتزاز در آمد که با واکنش مردم روبرو شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بندر راهبردی واقیانوسی چابهار 30 و 31 اردیبهشت ماه سال جاری میزبان رئیسان مناطق آزاد 23 کشور عضو آیورا حاشیه اقیانوس هند، هفت کشور ناظر وچند کشور همسایه است که به عنوان اجلاس اقیانوسیه(IORA)برای بحث و تبادل نظر و توسعه روابط تجاری، اقتصادی، علمی، اجتماعی و فرهنگی گردهم می آیند.
اما تنها چند روز مانده به برگزاری این اجلاس که با تبلیغات گسترده ای هم در کشور همراه بوده است اهتزار پرچم آمریکا و انگلیس در بندر چابهار حاشیه های گسترده ای را به همراه داشت.
مردم منطقه چابهار که نتوانستند نصب پرچم های این کشورها را در شهر خود ببینند، پرچم ها را پایین کشیدند و آنها را آتش زدند.
در هر حال بعد از این اقدام انقلابی مردم بومی منطقه بلوچستان عده ای از وادادگان غربی که تاب هیچگونه تعدی به کدخدا را ندارند از کوره در رفتند و متن های آتشین در تقبییح این اقدام انقلابی منتشر کردند.
پای ثابت مصاحبه های صدای آمریکا که بارها روی خط تلفنی این شبکه ضد انقلاب حاضر شده و در راستای منافع این کشور سخن به زبان آورده است امروز کاسه داغ تر از آش شده است و نقش مدافع مصالح آمریکا در استان سیستان و بلوچستان را بازی می کند.
دلداده کدخدا که تاب آتش زدن پرچم آمریکا توسط مردم بومی را نداشته است سخن رهبری در خصوص حمله به سفارت عربستان را پیش کشید و نوشت: پایین کشیدن و آتش زدن پرچم کشورها ادامه همان شیوه غلط حمله به سفارتخانه های خارجی است که بارها توسط مقام رهبری تقبیح شده و مورد ملامت قرار گرفته و تداوم چنین اقداماتی جز ضربه زدن به منافع ملی ما هیچ نتیجه دیگری ندارد!

در هر حال عده‌ای در داخل درحال نفرت‌زدایی از دولت آمریکا هستند که رهبر انقلاب بارها فرموده اند: آمریکایی‌های غیر قابل اعتماد و با اصرار بر تحریم‌های مختلف ایران تلاش می‌کنند با ایجاد «ایران‌هراسی»، عملاً در راه تعاملات اقتصادی کشور با خارج، مانع‌تراشی کنند.
علی ای حال امروز عده ای در استان حلقوم آمریکا شده اند که این رفتار آنها در گذشته نیز مسبوق به سابقه است و با کارنامه سیاهی که از سینه چاکی برای آمریکا از خود به جای گذاشته است دیگر حنای آنها برای مردم رنگی ندارد.
البته انتشار متن های نیش دار با چاشنی حمله به آتش زنندگان پرچم آمریکا در چابهار توسط عنصری خود فروخته و معلوم الحال در حالی در تلگرام منتشر شد که رهبر انقلاب در دیدار سال گذشته خود با مردم  ضمن انتقاد شدید از کسانی که سعی می کنند چهره بدتر از ابلیسِ آمریکا را فرشته نجات جلوه دهند گفتند: دین و انقلابی گری به کنار، وفاداری به مصالح کشور و عقل چه می شود؟ کدام عقل و وجدان اجازه می دهد ما جنایتکاری مانند آمریکا را بزک کنیم و دوست و مورد اعتماد جلوه دهیم؟
ایشان با هشدار درباره سیاستها و روشهای نفوذ آمریکا افزودند: شیطانی را که ملت از در بیرون کردند در صدد است از پنجره برگردد و ما نباید اجازه این کار را بدهیم.
رهبر انقلاب دشمنی آمریکایی ها را با ملّت ایران، پایان ناپذیر خواندند و به عنوان نمونه خاطرنشان کردند: در همین روزهای بعد از برجام و توافقی که هنوز سرنوشتش در ایران و آمریکا درست معلوم نیست، آمریکایی ها در کنگره مشغول توطئه و طراحی مصوبه ای برای مشکل تراشی علیه ایران هستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است