منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۵
شناسه خبر: 205190
گروه :خبر
13940407000853_PhotoA

وزارت خارجه انگلیس انگلیس روز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد هشدار «نسبت به تمام سفرها جز سفرهای ضروری به ایران» لغو و اکنون تنها به مناطق هم مرز با افغانستان، پاکستان و عراق محدود شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس روز شنبه با صدور بیانیه‌ای، از لغو وضعیت منع «هرگونه سفر به جز سفرهای ضروری» به ایران برای اتباع انگلیس خبر داد. این هشدار حالا به مناطق هم مرز با افغانستان، پاکستان و عراق محدود شده است.

در بخشی از بیانیه وزارت خارجه انگلیس آمده است: «ما همچنان به توصیه علیه تمام سفرها به مناطق مشخص، به خصوص در طول مرز با عراق، پاکستان و افغانستان، ادامه می‌دهیم. با این حال، دیگر توصیه‌ای علیه “تمام سفرها به جز سفرهای ضروری” به دیگر مناطق ایران وجود ندارد. ما توصیه‌نامه خود را به روزرسانی کرده‌ایم تا ریسک‌های احتمالی که ممکن است اتباع انگلیسی مسافر به ایران دچار آن شوند، شفاف‌تر شوند.»

در بیانیه هاموند هم آمده است: «توصیه مسافرتی برای هر کشوری، به صورت دوره‌ای و بر اساس اطلاعات جدید، مورد بازنگری قرار می‌گیرد. سیاست ما این است که علیه سفر به مناطقی که تصور می‌کنیم ریسک بالایی دارند، توصیه کنیم. به عقیده ما، این وضعیت برای بخش‌های مشخصی از ایران، به خصوص در طول مرز با عراق، افغانستان و پاکستان وجود دارد. اما معتقدیم که در دیگر نواحی ایران، ریسک نسبت به اتباع بریتانیا تغییر کرده، که بخشی از آن به دلیل کاهش خصومت در دولت رئیس‌جمهور (حسن) روحانی است.»

بر اساس بیانیه وزارت خارجه انگلیس، با وجود لغو این هشدار، لندن همچنان به اتباع خود توصیه می‌کند به جز در مواقع ضروری، به مناطق واقع در فاصله 100 کیلومتری از کل مرز ایران-افغانستان، فاصله 10 کیلومتری از مرز ایران-عراق، کل استان سیستان و بلوچستان و همچنین مناطق واقع در شرق حد فاصل بین بم و جاسک، سفر نکنند.

روابط دیپلماتیک ایران و انگلستان از سال 2011 به پائین‌ترین سطح رسیده بود. با روی کار آمدن دولت جدید در ایران، طرفین گام‌هایی برای بهبود روابط برداشته‌اند و در همین راستا دو طرف «کاردار غیرمقیم» منصوب کرده‌اند. با این حال، سفارت انگلیس در تهران همچنان تعطیل است. هاموند هفته گذشته پس از اعلام جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای، در مجلس عوام این کشور گفت که لندن تلاش می‌کند با رفع موانع موجود، هرچه سریعتر سفارت خود را در تهران بازگشایی کند.

حسن روحانی هفته گذشته برای دومین بار تلفنی، با دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس صحبت کرد و دو طرف اعلام کردند که قصد ارتقا روابط دوجانبه را دارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی