منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۰۵
شناسه خبر: 356180
گروه :خبر
img_1531

استاد دانشگاه تهران گفت:منشاء اصلی تشکیل جریان های انحرافی انگلیسی ها هستند و امروز در عصر حاضر وهابیت و جریان های تکفیری تیشه به ریشه اسلام زده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی  همایش وحدت و بیداری اسلامی با شرکت 350 نفر از علما و روحانیون شیعه و سنی و حضور دکتر سید علی رضا نژاد اکبر از اساتید برجسته حوزه سیاسی دانشگاههای تهران و مسئولان شهرستان سیریک در سالن غدیر شهر بندر سیریک برگزار شد.

دکتر سید علی رضا نژاد اکبر استاد دانشگاه تهران  و هادی سیاسی بسیج در این همایش اظهار کرد:  ریشه اختلاف زمینه همه درگیری های جهان اسلام است و وجود جهالت مهمترین اختلاف است که بصیرت افزایی و نقش  محوری و همدلی علما و روحانیون  شیعه و سنی علاج درد آنهاست.

نژاد اکبر افزود:  منشاء اصلی تشکیل جریان های انحرافی انگلیسی ها هستند و امروز در عصر حاضر  وهابیت و جریان های تکفیری تیشه به ریشه اسلام زده است و می خواهند با تحریک و اهانت کردن به مقدسات  شیعه و سنی آتش اختلاف و دوگانگی  را در جهان اسلام شعله ورتر کنند تا راه نفوذ جهان استکبار همیشه بر سر اسلام و مسلمانان باز باشد.

وی ابراز کرد:باید شیعه و سنی دست در دست یکدیگر دهند و جلو ورود همه گرایش های غربی و تکفیری را بگیرند که آنها نه شیعه و نه سنی هستند بلکه دشمن اصلی شیعه و سنی هستند، جهالت مردم یکی از بزرگترین عیب های جهان است .

این مسئول خاطرنشن کرد: ایجاد اختلاف ، اتهام زنی به علمای اهل سنت و بزرگان اهل سنت و همسر و صحابه پیامبر اسلام گناه و حرام است و اینها  را نقشه های شوم جهان استکبار و یهود دانست.

نژاد اکبر اضافه کرد: بیش از 75درصد انرژی های دنیا در منطقه خلیج فارس  و منطقه خاورمیانه قرار دارد و همه ملت های این  منطقه مسلمان هستند و دامن زدن امریکاییها و غربی ها  به اختلافات و ایجاد شکاف در میان دولت های مسلمان با هدف و برنامه ریزی مدون صورت می گیرد ولی متاسفانه کشورهای اسلامی همه در خواب غفلت و خسران به سر می برند.

استاد دانشگاه و هادی سیاسی بسیج کشور یادآور شد: ایجاد شبکه های ماهواره ای ، وجود شبکه های اجتماعی گسترده ضد اخلاقی ، ترویج فساد و بی بند و باری ، تبلیغ مد و لباس های غربی در کنار ایجاد  اختلافات قومی و مذهبی همه از اهداف دشمن برای سست کردن بنیاد جوامع اسلامی بویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک نیز گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلام ایران  رعایت همه موارد  قانون برای همه ادیان و مذاهب اسلامی در نظر گرفته شده است و  این در هیچ جای دنیا  وجود ندارد.

شیخ علی ماهیگیر امام جمعه موقت و محقق و پژوهشگر سیریک اظهار کرد:  دامن زدن به تفاوت ها و سلیقه های شخصی شیعه و سنی دردی از جهان اسلام را درمان نمی کند بلکه دشمن را خوشحال تر و آتش کینه و عداوت ها را بیشتر و اختلافات و فاصله میان مسلمانان را بیشتر می کند.

وی افزود: جهان اسلام تفکرات وهابیت ، سلفیت و آل سعود را اصلا قبول ندارد و همه آنها را مغایر  با اصول و ارزش های اسلام و مسلمانیت می داند.

شیخ ماهیگیری اذعان کرد: اختلاف میان ایران و آل سعود از آغاز جنگ تحمیلی بوده و آل سعود همیشه با تفکرات وهابیت و متکبرانه به دنبال قدرت طلبی سیاسی و حاکمیت بر جهان اسلام بوده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را سدی محکم برای رسیدن به اهداف خبیثانه خود می داند.

در پایان این همایش وحدت و بیداری اسلامی نماز وحدت با حضور همه روحانیون و علمای شیعه و سنی و مسئولان شهرستان در محل مسجد جامع فکری اهل سنت شهر بندر سیریک اقامه شد.

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی