منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۸
شناسه خبر: 286151
گروه :خبر
13941205000326_PhotoA

سازمان عفو بین الملل در گزارش سالیانه خود با انتقاد شدید از دولت انگلستان گفت این کشور با ارسال تسلیحات برای عربستان و کوچک شمردن حقوق بشر، موجب قتل غیرنظامیان زیادی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سازمان عفو بین‌الملل در گزارش سالیانه خود گفت «انگلیس با کوچک شمردن حقوق بشر و کمک به فرهنگ مصونیت از مجازات، سابقه خطرناکی برجای می‌گذارد.»

«کیت الن» مدیر عفو بین‌الملل انگلیس گفت «انگلیس سابقه خطرناکی را در جهان در موضوع حقوق بشر بر جای می‌گذارد. شکی نیست که کوچک شمردن حقوق بشر توسط این حکومت هدیه‌ای به دیکتاتورهای جهان است که در نهایت ضربه‌ای برای تضعیف توانایی ما در درخواست از دیگر کشورها برای حمایت از حقوق و قوانین است.»

وی ادامه داد، رفتار انگلستان در قبال عربستان سعودی، چین و مصر نشان می‌دهد که دولت انگلیس تمایل خود را برای ترویج حقوق بشر از دست داده که بخشی از آن به دلیل جایگزینی وزیر خارجه پیشین «ویلیام هیگ» با «فیلیپ هاموند» بود.

گزارش عفو بین‌الملل تاکید دارد چطور دولت انگلیس، میلیاردها پوند تسلیحات نظامی به عربستان سعودی ارسال کرده است تا در ائتلاف در جنگ یمن از آنها استفاده کند. گزارش عفو بین‌الملل ادامه می‌دهد، این درحالیست که غیرنظامیان یمنی با استفاده از این تسلیحات به قتل می‌رسند.

سازمان عفو بین‌الملل بارها از دولت انگلستان خواسته است فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی و ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن را که با نقض حقوق بشر همراه است،  متوقف کند.

از سوی دیگر وزارت خارجه انگلستان تا کنون از انجام تحقیقات مستقل درباره فعالیت‌های عربستان سعودی در یمن جلوگیری کرده است و هرگز درباره محدودیت فروش و مجوز تسلیحات به عربستتان حرفی نزده است.

چند روز پیش از این اسنادی به دست نشریه آبزرور رسید که بر اساس ان معلوم شد، دولت انگلستان با حمایت از عربستان سعودی و لابی در سازمان ملل جلوی افشا شدن جنایات آل‌خلیفه را بحرین نیز گرفته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است