منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
شناسه خبر: 279875
گروه :خبر
1_139A0055

رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار کرد:انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت عاشورا است و وجود ولایت فقیه جامعه ، سیاستمدار و آگاه افتخار ایرانیان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت اسلام محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت:انقلاب  شکوهمند ایران برگرفته از راه و روش سید و سالار شهیدان امام حسین بوده است زمانی که حج را ناتمام گذاشت و قصد کربلا را کرد هدف از حرکت را اصلاح امت و جد بزرگورار داشته اند.

وی افزود:اگر بخواهیم ماهیت نهضت عاشورا را بیان کرد باید چند سال از نهضت عاشورا را به صورت دقیق و موشکافانه بررسی کنیم،امام فرمودند قصد من از بین بردن فساد ، پیاده کردن قرآن و سنت رسول الله و امیر المومنین است.

رئیس کل دادگستری اظهار کرد:با بررسی و تحقیق خلاصه است که قبل از نهضت که بر فساد مختلف جامعه آن روز را گرفته بود و فاسدان مسلط شده بودو عضمت مسلمانان گیر حال شد بود که نام دین بود و نام محتوا آن وجود نداشت.

وی افزود:امام حسین (ع ) اگر ظلمی و ستمی در جامعه رواج پیدا کرد و از ظلم و ستم و آگاهی نمودید ولی در صدد مقابل با آن برنیامدیم جایگاه فرد ساکت و بی تفاوت جهنم است ،اگر ما الان اعتقاد به دین اسلام داریم مدیون شهادت امام حسین هستیم .

اکبری با اشاره به سخنان امام (ره) با بیان اینکه استفاده از نهضت عاشورا و با آیات قرآن کریم در مقابله ظلم و ستم طاغوت سکوت نکردند بلکه فریاد برآوردند، تاکید کرد:عده ای از علما متدین همراه آن شدند و امام را یاری دادند و در سال 57 و56 بیشتر مردم مومن و مسلمان ایران همراه امام شدند و انقلاب اسلامی را به وجود آوردند .

وی افزود:جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی موجب استقلال یافتن کشور عزیز ایران شد.

رئیس کل دادگستری با بیان اینکه   افتخار همه ایرانیان این است که برپای ولایت فقیه جامعه و شرایط و سیاستمدار و آگاه برخورداریم، تصریح کرد:  وظیفه ما این است که شاکر این وظایف باشیم که ملت عزیز ایران عملا شاکر نظام جمهوری هستیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی