منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸
شناسه خبر: 189131
گروه :خبر
44292
 

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس در گفتگو با هرمز:

انقلاب اسلامی ایران الگویی برای حفظ وحدت در جهان اسلام است

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس گفت:انقلاب اسلامی ایران بر پایه وحدت امت اسلامی بنا شده است و از نظر ما الگویی برای حفظ وحدت در جهان اسلام است.

شیخ عبدالباعث قتالی، امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه اسلام دین رحمت و اعتدال است و هیچ رابطه‌ای با افراطی‌گری ندارد، گفت:تاریخ گسترش اسلام نشان می‌دهد که اسلام به واسطه اخلاق حسنه و اعتدال رشد کرده است نه تند روی و خشونت.

وی اظهار کرد: افرطی‌گری و تندروی تحت هر عنوانی، یک نوع کج فهمی از اسلام است که مورد قبول اکثریت علماء مسلمان نیست.
امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس با اشاره به پدید آمدن گروه‌های تروریستی و تکفیری در منطقه افزود: مراجع رسمی اهل سنت مثل علماء مسلمین جهان حرکت‌های افراطی را محکوم کرده‌اند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران رویدادی بزرگ در جهان معاصر بود که سبب بیداری امتهای اسلامی شده است، تصریح کرد: شیعه و سنی از این گفتمان پیروی می‌کنند و از نظر ما الگویی برای حفظ وحدت در جهان اسلام است.

قتالی خاطر نشان کرد:انقلاب ایران بر پایه وحدت اسلامی بنا شده است و تمام تلاش‌ها بر این بوده که وحدت و اخوت را در میان ملت‌های مسلمان گسترش دهد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان