منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۶
شناسه خبر: 344161
گروه :خبر
photo_2016-08-03_14-40-20

فعال ترین خبرنگار بشاگرد با بیان اینکه نخستین انگیزه من به حرفه خبرنگاری انعکاس و بیان مشکلات و درد و رنج مردم بود؛ افزود: بالا بودن هزینه های خرید تجهیزات خبری یکی از دغدغه های خبرنگاران به خصوص در شهرستان ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛حسن پیروز متولد1371 بشاگرد و لیسانس مدیریت دولتی است وی از خرداماه سال 91 با فعالیت در سایت بشاگرد نیوز پا به عرصه رسانه گذاشت و در طی این چند سال تا کنون جز یکی از فعال ترین خبرنگاران شهرستان بشاگرد بوده است و در همین رابطه در آستانه روز خبرنگار با او به گفتگو نشستیم.

حسن پیروز خبرنگار فعال شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از خرداد ماه سال 91 پابه عرصه رسانه گذاشتم ؛ افزود: هیچ وقت به دلیل علاقه شخصی وارد عرصه خبرنگاری نشده ام با توجه به اینکه بنده در یکی از محرومترین شهرستان های کشور زندگی می کنم می توان گفت نخستین انگیزه من به حرفه خبرنگاری انعکاس و بیان مشکلات و درد و رنج مردم بود .

وی اظهار کرد: بدون عشق و علاقه نمی توان یک خبرنگار خوب شد و  همیشه در طول 5 سال سابقه حرفه ایم در مرحله نخست مردم را در نظر گرفتم و سعی کردم واسطه ای بین مردم و مسئولان باشم میتوان گفت بلندگوی مردم بودم تا صدایشان را به گوش مسئولان برسانم.

پیروز با بیان اینکه بنده هنوز خودم را یک خبرنگار موفق نمیدانم؛ تصریح کرد: با گذشت چندین سال از شهرستان شدن بشاگرد هنوز مشکلات اساسی این شهرستان رفع نشده است و شاید این مشکل از قشر خبرنگار باشد که مشکلات مردم را به طور درست به گوش مسئولان نرسانده اند.
این خبرنگار فعال بشاگرد بیان کرد: قشر خبرنگار همیشه یک قشر مظلوم بوده است و این مظلومیت در شهرستانی که نزدیک به 90 درصد از مردم آن از اینترنت و فضای مجازی محروم هستند بسیار بالاتر است متاسفانه برخی از مسئولان نیز به جای اینکه خبرنگار را یار و همراه خود بدانند خبرنگار را روبروی خود میبینند.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا خبرنگاری شغل اصلی شماست؟ آیا قصد فعالیت در شغل دیگری دارید؟؛افزود: در حال حاضر خبرنگاری تنها شغل بنده است و تاکنون در مورد شغلی دیگر فکر نکرده ام و در طول چند سال اخیر دوره های خبرنگاری، عکاسی و روزنامه نگاری بسیاری را گذرانده ام.

این خبرنگار بشاگرد به در آمد خود در عرصه رسانه اشاره کرد و اظهار کرد: تقریبا همه از وضعیت حقوق خبرنگاران باخبر هستند، معمولا خبرنگاران حقوق بسیار ناچیزی را دریافت می کنند بنده در تمام دوران کار خبریم به این مسئله هیچگونه اعتراضی نداشته ام و با کمترین حقوق ممکن و سخترین شرایط کارم را دنبال کردم تنها بخاطر اینکه علاقه خاصی به این حرفه دارم و نه تنها بنده بلکه تمام خبرنگاران بخاطر عشق و علاقه به این شغل برای مردم کار می کنند و حقوق و دستمزد برایشان آنچنان مهم نیست.
پیروز  بالا بودن هزینه های خرید تجهیزات خبری یکی از دغدغه های خبرنگاران به خصوص در شهرستان ها دانست و گفت: در زمینه خبری مشکلات فراوانی وجود دارد که بنده فقط به یکی از این مشکلات اشاره کردم.

وی به انتظارات خود از خانه مطبوعات و مسئولان پرداخت و خاطر نشان کرد: از خانه مطبوعات استان انتظار می رود که نمایندگی های خود را در تمام شهرستان ها فعال کند و با برگزاری دوره های آموزشی زمینه ورود افرادی که به این حرفه علاقه دارند فراهم شود و خبرنگاران همواره پل ارتباطی بین مسئولان و مردم بوده اند و از مسئولان درخواست می کنم خودشان را از رسانه ها دور نکنند.

فعال ترین خبرنگار بشاگرد در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه در حرفه خبرنگاری از سوی افراد یا نهاد خاصی مورد تهدید یا شکایت واقع شده‌اید؟؛ ادغان کرد: تهدید کردن خبرنگاران یک چیز عادی برای هر خبرنگار می باشد و همیشه این قشر مورد تهدید برخی از مردم و مسئولان قرار میگیرد و در طول 5 سال بارها مورد تهدید و توهین مستقیم یا غیر مستقیم از سوی برخی اشخاص قرار گرفته ام اما به هیچ عنوان چنین مسائلی را رسانه ای نکرده ام .
وی افزود: ما قانون مطبوعاتی و نشریات داریم و تا حدودی از قوانین و جرایم مطبوعات باخبر هستم و هر چند وقت یک بار قوانین جرایم مطبوعاتی را دنبال می کنم که  مرتکب خلاف یا جرمی در این زمینه نباشم که شخص یا دستگاهی از من دلخور و شاکی باشند.
خبرنگار بشاگرد به بدترین خبر خود طی این 5  اخیر اشاره کرد و خاطر نشان کرد: خبر زلزله بشاگرد در 21 اردیبهشت سال 92 که یک کودک 2 ساله در این زلزله جان باخت و صدها خانه بر سر مردم آوار شد سخت ترین خبری بود که تاکنون کار کردم خصوصا در زمانی که برای تهیه گزارش تصویری اعزام شدم.

 

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند