منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۳
شناسه خبر: 251056
گروه :خبر
13930529000055_PhotoA

سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد که این‌ جنبش هرگز نخواهد پذیرفت که به اسم «مشروعیت»، مناطق مختلف کشورش به اشغال القاعده درآید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن درباره دیدارهای اخیرش با «اسماعیل ولد الشیخ» و روند سیاسی در یمن با روزنامه «صدی المسیره» گفت‌وگو کرد.

وی اظهار داشت: طی دو دیدار متوالی با ولدالشیخ، پیش‌نویس مذاکرات ژنو، بعد لجستیکی این گفت‌وگوها و پیش‌نویس آتش‌بس در یمن بررسی شد و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای درباره مذاکرات و آتش‌بس حاصل شد.

عبدالسلام تصریح کرد: مسئله اکنون دیدگاه سازمان ملل و میزان جدیت آن در اعلام موارد مورد توافق است.

سخنگوی انصارالله یمن افزود که در دیدار با فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن بر مسئله اصلی تروریسم که اکنون با چاقوهای وحشیانه‌اش به جان جنوب یمن افتاده، متمرکز بوده است. همچنین مسئله تجاوز به یمن که زمینه را برای فعالیت القاعده و سیطره آن بر بخش‌های زیادی از کشور فراهم کرد، در این دیدارها مورد بررسی قرار گرفت.

عبدالسلام تصریح کرد: در سایه شکاف امنیتی در کشور و خالی گذاشتن آن برای القاعده و داعش، نمی توان از عقب‌نشینی یا خلع سلاح سخن گفت و ما نمی‌توانیم بپذیریم که تحت عنوان «مشروعیت» یا هر چیز دیگر، بار دیگر حتی یک منطقه را به داعش یا القاعده تسلیم کنیم.

وی افزود: توافق شده است که طی دو مرحله آتش‌بس در یمن برقرار شود. در مرحله نخست آتش‌بس اولیه برقرار خواهد شد و طی آن چندین گام برای اعتمادسازی برداشته خواهد شد تا پس از آن مرحله دوم و نهایی و فراگیر آتش‌بس اجرایی شود. درباره سلاح‌های سنگین دولت و عقب‌نشینی در سایه وجود یک نیروی امنیتی سیاسی نیز توافقاتی حاصل شده است.

وی با اشاره به اینگه مذاکرات ژنو در نیمه ماه جاری (15 دسامبر) برگزار خواهد شد گفت که انصارالله با مردم جنوب یمن اعلام همبستگی می‌کند و برای هرگونه همکاری در راستای همسوکردن تلاش‌ها برای مسئله جنوب یمن، آماده است تا با جلوگیری از ایجاد شکاف امنیتی، از سوء‌استفاده تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری ممانعت شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان