منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۲
شناسه خبر: 182628
گروه :خبر
13940213000588_PhotoA

یکی از رهبران انصارالله با اشاره به اینکه عربستان از ماه‌ها قبل از تجاوز نظامی علیه یمن برای تروریست‌ها در یمن سلاح می‌فرستاد، گفت: انصارالله ده‌ها فروند موشک و تانک سعودی را توقیف کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «علی محسن البریمی» یکی از رهبران انصار الله در صنعا خبر داد که عربستان از ماه‌ها قبل از آغاز تجاوز نظامی علیه یمن، برای تروریست‌ها در یمن سلاح می‌فرستاد.

البریمی اعلام کرد:انصار الله با کمک ارتش و کمیته‌های انقلابی کامیون‌های حامل سلاح را که از طریق مرز خشکی عربستان عازم یمن بودند توقیف کردند.

وی افزود: انصار الله ده‌ها فروند موشک، تانک و حتی بالگرد را توقیف کرد که قرار بود به دست تروریست‌ها و شبه نظامیان هوادار منصور هادی در شهر عدن برسد.

این رهبر انصار الله تاکید کرد: عربستان منبع تروریسم و حامی تروریست‌ها در یمن است اما ملت یمن در برابر این تجاوز خواهد ایستاد.

البریمی افزود: تروریست‌ها و شبه‌نظامیان منصور هادی درصدد منفجر کردن اماکن عمومی، بیمارستان‌ها و خزانه‌های بانک‌ها در تعز بودند اما انصار الله این مزدوران عربستان را سرکوب کرد.

بیش‌تر مناطق عدن تحت سیطره ارتش و نیروهای مردمی است

در همین حال «ریان اللیث» یکی از فرماندهان ارتش یمن اعلام کرد که ارتش یمن با کمک کمیته‌های انقلابی بیش‌تر مناطق عدن را تحت سیطره گرفته است و تروریست‌ها در نزدیکی فرودگاه یمن محاصره شده و ارتش فرودگاه را تحت کنترل گرفته است.
از هفته گذشته درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش و کمیته‌های انقلابی با شبه نظامیان هوادار منصور هادی در ورودی‌های شهر عدن جریان داشت اما نیروهای مردمی وابسته به انصار الله موفق شدند بیش‌تر مناطق این شهر را تحت کنترل بگیرند.

این منبع نظامی گفت: کمیته‌های انقلابی پس از درگیری‌های شدید دیروز تا به امروز، تروریست‌ها را در چندین منطقه محاصره کرده است.
وی با رد خبر الجزیره درباره سیطره شبه نظامیان هادی بر بخش اعظم فرودگاه عدن و محاصره شدن کمیته‌های انقلابی و ارتش در فردوگاه گفت: این خبر دروغ است شبکه دروغ‌پراکنی و اجاره‌ای الجزیره به دنبال سرکوب شدن انقلاب مسالمت‌آمیز یمن است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است