منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۰۶
شناسه خبر: 210717
گروه :خبر
IMG10464433

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه تا پیش از تحریم ها 21 خط کشتیرانی لاینر به این بندر تردد داشته است،اظها کرد: 55 درصد کل صادرات کشور از بندرشهید رجایی صورت می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ابراهیم ایدنی، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه بندر شهید رجایی در سال 93 علاوه بر فعالیت های کانتینری، بیش از 75 میلیون تن عملیات جابجایی انواع کالای نفتی و غیرنفتی را به ثبت رساند ، گفت:  انجام 25درصد کل صادرات کشور و 55 درصد کل صادرات بنادر، از جمله دستاوردهای بندر شهید رجایی در سال گذشته بوده است.

 

وی با بیان اینکه این بندر در سال 90 با بالاترین عملکرد و فعالیت 21 خط کشتیرانی لاینر به میزان 2.7 میلیون TEU عملیات کانتینری داشته است، یادآور شد: در زمینه پسکرانه و محوطه های اختصاصی، آمادگی پذیرش و عملیات کانتینری تا ظرفیت سالانه 3.3 میلیون TEU در این بندر وجود دارد.

 

ایدنی عمق فعلی اسکله های ترمینال1 کانتینری را به میزان12.5 متر و ترمینال 2 آن به میزان 17 متر عنوان کرد و افزود: در وضعیت فعلی امکان پهلوگیری کشتی های کانتینری اقیانوس پیما با ظرفیت بیش از 12 هزار TEUدر این بندر فراهم است.

 

وی خاطر نشان کرد: در آینده نه چندان دور ظرفیت عملیاتی بزرگترین بندر کانتینری ایران از 3.3 به 6 و پس از آن به 8 میلیون TEU افزایش می یابد.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است