منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۳
شناسه خبر: 278298
گروه :خبر
13940425000141_PhotoA

سخنگوی وزارت دفاع عراق حملات جنگنده های ترکیه به روستاهای شمال این کشور را محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سخنگوی وزارت دفاع عراق حملات اخیر جنگنده های ترکیه به روستاهای شمال این کشور را محکوم کرد و از آنکارا خواست تا نیروهای نظامی خود را بدون هیچ پیش شرطی از شمال عراق خارج کند.

«نصیرنوری» سخنگوی وزارت دفاع عراق همچنین ترکیه را به نقض حاکمیت عراق متهم کرد.

اوایل هفته گذشته نیروی هوایی ترکیه در چندین نوبت روستاهایی را در منطقه کردستان عراق بمباران کرده بود.

آنکارا اعلام کرده است که این حملات برای نابود کردن حزب کارگران کردستان(پ ک ک) صورت می گیرد.

این حزب از نظر ترکیه یک گروه تروریستی است

در تاریخ 4 دسامبر 2015 نیز ترکیه به صورت یک جانبه و بدون هماهنگی با دولت عراق 150 سرباز به همراه 25 تانک را در نزدیکی شهر موصل که در اشغال داعش قرار دارد وارد کرد.

دولت ترکیه ادعا کرده که این نیروها به منظور آموزش نیروهای پیشمرگه کرد برای مبارزه با گروه تروریستی داعش به عراق اعزام شده اند.

بغداد نیز ضمن محکوم کردن این اقدام ترکیه از دولت آنکارا درخواست کرده تا نیروهای نظامی خود را بدون هیچ پیش شرطی از این کشور خارج کند. البته این درخواست دولت عراق با پاسخ مثبتی از دولت ترکیه مواجه نشده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور