منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸
شناسه خبر: 219433
گروه :خبر
777249_O3liTGkr

نبود پزشک متخصص سونوگرافی در بندرلنگه موجب مهاجرت اهالی به شهرستانهای اطراف از جمله مرکز استان می شود این در حالی است که بزرگترین بیمارستان های غرب استان فاقد دکتر سونوگرافی می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز از بندرلنگه شهرستان بندرلنگه با بیش از یکصدو 16 هزار نفر جمعیت  با چالشهای متعددی در زمینه کمبود پزشک متخصص مواجه است که انتقادات بی شمار شهروندان بندرلنگه ای و اهالی روستاهای این شهرستان را بهمراه دارد.
در این زمینه نبود پزشک متخصص سونوگرافی در این شهرستان موجب مسافرت مردم بندرلنگه برای استفاده از خدمات سونوگرافی به شهرستانهای اطراف از جمله مرکز استان شود این در حالی است که بیمارستان شهدای بندرلنگه یکی از بزرگترین بیمارستان های غرب استان می باشد که و فاقد دکتر سونوگرافی می باشد.

 

 

مادر باردار بندرلنگه ای که از نبود پزشک سونوگرافی در این شهرستان به شدت انتقاد دارد، می گوید: نبود پزشک سونوگرافی موجب شده است که  با این وضعیت جسمی ام مجبور باشم برای انجام سونوگرافی مسافت زیادی را تا مرکز استان طی کنیم.
یک شهروند دیگر نیز با بیان اینکه پیش از این شهرستان دارای یک پزشک سونوگرافی بوده است، عنوان کرد : متاسفانه با رفتن این پزشک تنها مرکز سونوگرافی بندرلنگه تعطیل شده است.
شهروند دیگری از وضعیت کنونی بسیار ناراحت بود و گفت : برای انجام سونو گرافی به بندرعباس مراجعه نمودم اما با اذحام جمعیتی که در این مرکز بود بعد گذشت دو روز با هزینه بسیاربالای موفق به انجام این آزمایش شدم .
این در حالی است که اگر مردم دچار درد کلیه شوند و نیاز مبرمی برای سونو گرافی و تشخیص درد داشته باشند باید مسافت 180 کلیومتری در شمال غربی (بستک) یا بندرعباس بامسافت 200کلیومتری طی کنند تا بیمار خود را جهت سونوگرافی به آنجا برساند و با توجه به بعد مسافت و هرگونه اتفاقی برای بیماران رخ دهد چه کسی پاسخگو می باشد .
مردم بندرلنگه در انتظار توجه مسئولین استان به این شهرستان هستند تا هر چه سریعتر نسبت به اعزام پزشک سونوگرافی مشکل مردم این شهر و روستا ها و بخش ها را حل نمایند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است