منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۹
شناسه خبر: 193084
گروه :خبر
13930704000233_PhotoA

امام جمعه گرگان از کشاورزان استان گلستان به دلیل آتش زدن زمین‌های کشاورزی بعد از برداشت محصول گندم و بی‌توجهی در برداشت و حمل آن، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: این کار، ناسپاسی به نعمت‌های الهی است و کشاورزان باید مراقب عذاب پروردگار باشند.

وی با اشاره به آغاز فصل برداشت گندم افزود: طبق اطلاعات موثق، هنگام برداشت گندم و حمل آن به مراکز خرید، 100 هزار تن از این محصول در سطح استان گلستان، هدر می‌رود.

برخی از انتقادات کشاورزان، غیرواقعی است

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ارزش مادی هدررفتن گندم در استان گلستان را بیش از 100 میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: چطور انتظار داریم با چنین ناسپاسی، پروردگار همچنان نسبت به ما نظر لطف و رحمت داشته باشد و عذاب نکند؟

نورمفیدی برخی از انتقادات کشاورزان نسبت به وضع کشاورزی را غیرواقعی دانست و خاطرنشان کرد: شما که این همه نسبت به وضع کشاورزی انتقاد دارید چرا به این چیزها توجه نمی‌کنید؟ چرا ریشه برخی از مشکلات را در خودتان جستجو نمی‌کنید؟

وی، یکی از دلایل کم شدن سطح برداشت از مزارع را آتش زدن زمین بعد از جمع‌آوری محصول دانست و ادامه داد: به تعبیر قرآن، خاک یکی از نعمت‌های مهم الهی و مادر ما انسان‌هاست، چرا آن را آتش می‌زنید؟

آب را با دست و دلبازی مصرف نکنیم

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: با آتش زدن خاک، 400 درجه حرارت ایجاد می‌شود؛ لذا موجودات زنده آن از بین می‌روند، وقتی آب در 100 درجه به جوش می‌آید، دمای 400 درجه موجب تبخیر آب‌های زیرزمینی می‌شود، در نتیجه، کشاورز در دوره بعدی، محصول کمتری دریافت می‌کند.

نورمفیدی با اشاره به آغاز فصل سرما و کمبود شدید آب در سطح کشور اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما، مردم، آب را با دست و دلبازی مصرف می‌کنند.

وی با انتقاد از کسانی که برای شستشوی حیاط منازل و ماشین‌های خود از آب آشامیدنی استفاده می‌کنند، تاکید کرد: اینها کفران نعمت‌های الهی هستند، این بی‌توجهی‌ها باعث کم شدن و حتی قطع رزق و روزی می‌شوند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه دین مبین اسلام، سرشار از نکات آموزنده است، گفت: باید ائمه معصومین (س) را الگوی خود قرار دهیم و طبق سیره آنها عمل کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی