منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۸
شناسه خبر: 186187
گروه :خبر
image85052

سازمان ملل خواستار بهبود شرایط حقوق بشر در آمریکا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود از آمریکا خواست بازداشت خانواده‌ها و کودکان مهاجر را متوقف کند و همچنین تحقیقاتی درباره ادعای شکنجه این افراد انجام دهد و به قربانیان غرامت بپردازد.

«جمیل داور،» مدیر انجمن برنامه حقوق بشر آزادی‌های مدنی در آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد طبق گزارش جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل صدها مورد نقض جدی حقوق بشر در آمریکا صورت گرفته است.
داور روز جمعه اعلام کرد: «آمریکا در بسیاری از زمینه‌ها از جمله امنیت ملی، عدالت حقوقی ، حقوق اجتماعی و اقتصادی و سیاست مهاجرت ، در مقایسه با دیگر دموکراسی‌های لیبرال پیشینه‌ای نامناسب دارد.»
شورای حقوق بشر سازمان‎ملل‎متحد برای بهبود شرایط حقوق بشر در آمریکا 348 پیشنهاد به دولت این کشور ارائه کرد. داور همچنین اظهار داشت: «در این گزارش پیشنهادات بسیاری ارائه شده که آمریکا باید بر اساس آنها به سیاست ظالمانه و استفاده بیش از اندازه از زور پایان دهد و همچنین سیاست‌های تبعیض‎نژادی علیه اقلیت‌ها و مهاجران را متوقف کند.»
انجمن برنامه حقوق بشر آزادی‌های مدنی در آمریکا نیز اعلام کرد سازمان ملل پیامی محکم و قاطع در زمینه سابقه حقوق بشر در آمریکا ارسال کرده است. داور در ادامه اعلام کرد: «این اقدام سازمان ملل نشان می‌دهد آمریکا راه درازی تا پایبندی به تعهداتش در زمینه رعایت حقوق بشر دارد.»
دولت آمریکا تا سپتامبر 2015 فرصت دارد این پیشنهادات را عملی سازد.
 شورای حقوق بشر سازمان ملل نهادی بین‎دولتی در چارچوب نظام سازمان ملل و متشکل از 47 عضو است. این شورا مسئولیت حفاظت از حقوق بشر در سراسر جهان را بر عهده دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است