منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۸
شناسه خبر: 323776
گروه :خبر
13940218000413_PhotoA
 

در نامه جمعی از انجمن‌های اسلامی دانشجویان کشور به مخبر دزفولی صورت گرفت

انتقاد از حذف بند مربوط به التزام به نظام و ولایت فقیه از آئین‌نامه صنفی دانشجویان

جمعی از اعضای انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به حذف مهم‌ترین و اصلی‌ترین بند در آیین‌نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان توسط وزارت علوم، انتقاد کرده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جمعی از تشکل‌های دانشجویی و انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای به مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به حذف مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرط (اعتقاد و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی)، در آیین‌نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان توسط وزارت علوم، انتقاد کرده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

در ابتدای این نامه آمده است: باتوجه به آیین‌نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور که چندی پیش از سوی وزیر محترم علوم به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است نکته‌ای مورد توجه است. در بخش قوانین مربوط به انتخابات شوراهای صنفی مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرط که همان اعتقاد و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی است، از این آیین‌نامه حذف شده است. ( در آیین نامه سابق، در بخش اول قوانین انتخابات-بخش«د» و ماده10- «اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و قانون اساس»، از شرایط اصلی کاندید شدن در شوراهای صنفی بود اما در آیین‌نامه جدید که بند «د» به ماده 14 منتقل شده، این بند حذف شده است).

در ادامه تاکید شد: باتوجه به اینکه شورای صنفی یکی از گروه‌های بسیار مرتبط با فضای دانشجویی است و همچنین تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) بر هوشیاری مسئولین نظام مبنی بر جلوگیری از تاثیر پروژه نفوذ در دستگاه‌های اجرایی و تصمیم گیری، برخی از گروه‌های خاص که به علت قوانین وضع شده، شرایط فعالیت در محیط‌های دانشجویی را ندارند از طریق نفوذ بر مدیران وزارت علوم سعی در ورود به بدنه دانشجویی را دارند.

در قسمت دیگری از این نامه تصریح شد: وزارت علوم نیز با ناآگاهی به این موضوع که اگر با آگاهی باشد خیانت بزرگی به نظام جمهوری اسلامی روا داشته، دست به چنین اقدامی زده است. حال چرا باید این اصل مهم از آیین‌نامه حذف شود و بستر مناسبی را برای فعالیت گروه‌های مختلف که اهداف و غرایض خاصی را دنبال می‌کنند، فراهم شود؟!

در پایان تاکید شد: خواهشمندیم نسبت به این موضوع مهم پیگیری‌های لازم را مبذول فرمایید تا گروه‌های معاند با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به اهداف خود دست پیدا نکنند. ان‌شاءالله به فضل الهی در سایه ولایت مطلقه فقیه به اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی خواهیم رسید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند