منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸
شناسه خبر: 258684
گروه :خبر
hormoz

رئیس مجلس خبرگان گفت: شرایطی که برای مجلس خبرگان رهبری در قانون اشاره شده، جمهوریت و اسلامیت را در نظر گرفته است و مهمترین بخش تشکیلاتی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت‌الله محمد یزدی پیش از ظهر پنجشنبه در نهمین کمیسیون مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در قم اظهار داشت: از صدر اسلام تاکنون اقدامات خشونت‌آفرین و خلاف‌هایی صورت گرفته که پشت سر این‌گونه اقدامات تضعیف اسلام است.

وی بیان داشت: امروز اسلام از فراز و نشیب‌های مختلفی عبور کرده و در وضعیت حساسی قرار گرفته است که در بین مراکز علمی و نخبگانی جهان مطرح است و دشمنان نیز از این اسلامی که از خاندان عصمت و طهارت نشأت گرفته، هراس دارند.

آیت‌الله یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از نحوه ثبت‌نام برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: قانون انتخابات نام‌نویسی را برای همگان آزاد گذاشته است و متاسفانه می‌بینیم خانمی با یک وضعیت نامناسب و با بدحجابی برای مجلس خبرگان ثبت‌نام می‌کند و بعد هم مطرح می‌شود که ثبت‌نام که مشکلی ندارد و برای همگان آزاد است.

وی افزود: حدود ۸۰۰ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند که از این میان ۸۸ نفر به این مجلس راه می‌یابند، بر این اساس این تعداد زیاد کاندیداها به نظر می‌رسد اهداف دیگری را دنبال می‌کند.

آیت‌الله یزدی با بیان اینکه نظارت بر عمل و بقای شرایط موجود در رهبری از دیگر وظایف مجلس خبرگان است، افزود: تحقیقات و بررسی‌های کمیسیون مربوطه نشان می‌دهد نظام اسلامی تاکنون به بهترین وجه ممکن رهبری شده و از فراز و نشیب‌های مختلفی عبور داده شده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جامعه را نباید در آستانه انتخابات دوقطبی و آن را تکه‌تکه کرد و می‌بایست از همه اقشار برای پیشبرد اهداف مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی استفاده کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: ملت ما نباید اهمیت مجلس خبرگان را فراموش کند و در این راستا باید تحقیقات و بررسی‌های خوبی برای انتخاب خود داشته باشند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: گروه‌بندی‌های سیاسی را باید کنار گذاشت و تنها برای رضای خدا و آینده کشور و آرمان‌های امام راحل وارد صحنه شد و امیدواریم که انتخابات خوبی را در اسفندماه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث جهان اسلام، حادثه کشتار شیعیان نیجریه را موجب نگرانی دانست و افزود: ما این‌گونه اقدامات را محکوم می‌کنیم، توجهیات در این زمینه قابل قبول نیست و گروه حقیقت‌یابی باید در این زمینه تشکیل شود تا علت چنین برخوردهایی با مسلمانان و شیعیان مشخص شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی